ЖИТОМИРЩИНА. Породіллі отримуватимуть медичні послуги на рівні світових стандартів

Завдяки інвестиціям на суму близько 38 млн. гривень, які мають надійти у грудні цього року, при Житомирському обласному перинатальному центрі збудують гінекологічне та реанімаційне відділення, а також придбають сучасне медичне обладнання та апаратуру, що дасть змогу надавати медичну допомогу мешканцям області на рівні світових стандартів. Про це розповів депутат Житомирської обласної ради, голова Чуднівської районної організації Української народної партії, заслужений лікар України Богдан СМЕТАНЮК.

За словами СМЕТАНЮКА, інвестування стало можливим після перейменування «Житомирського обласного центру охорони здоров’я матері і дитини» на «Житомирський обласний перинатальний центр», рішення про яке було прийняте на спеціально скликаній позачерговій сесії обласної ради.

Представник УНП зауважив, що «численні правові колізії, включно з необхідністю перейменування закладу, ще раз засвідчили недосконалість нашого законодавства, яке створює перешкоди для ефективного залучення інвестицій у різні галузі вітчизняної економіки».

Процедуру, яка дозволила перинатальному центру взяти участь в інвестиційному проекті, було розпочато ще навесні, коли Центр матері і дитини передали з комунальної власності міста Житомира до обласної комунальної власності. Лише після цього з’явилася можливість виготовити проектну документацію на будівництво та реконструкцію закладу.

Усі роботи зі створення перинатального центру, який на сьогодні відповідає вимогам стандартів на 75%, обіцяють завершити до грудня 2012 року.

Найближчим часом в Україні планується створення таких медичних центрів у 8 областях, першими серед яких стануть Житомирська, Харківська та Донецька.

Житомирська область, Рівненська область

Читайте також: