Закон про мову підмінює поняття та несе загрозу деукраїнізації - Віктор Ющенко

Ухвалений закон про мови підмінює поняття, надаючи російській мові статус регіональної, та несе загрозу згортання правових підстав для функціонування та розвитку української мови.

Про це заявив лідер партії «Наша Україна» Віктор Ющенко в інтерв'ю радіо «Свобода».

«Регіональні мови - це корінні мови, а російська мова не є корінною. У нас підмінено дискусію. Йдеться навіть не про русифікацію - ті 13 областей уже русифіковані - йдеться про деукраїнізацію», - заявив Віктор Ющенко. Сам закон, за його словами, було ухвалено вирішальними голосами 30-х «зрадників».

Коментуючи кримінальні справи проти низки політичних лідерів, Віктор Ющенко назвав основною загрозою те, що дві політичні сили втягують Україну у протистояння, при цьому одна з них ігнорує все національне, а інша вдається до маніпуляцій на цій темі. «Головним викликом для країни є протистояння двох кланів, що за ідеологічним визначенням не ставлять за мету національні інтереси. БЮТ і Партія Регіонів Україну в спокої не залишать», - констатував Віктор Ющенко.

За словами лідера «Нашої України», мета його політичної сили - об'єднати голоси українців, які поділяють ідеї національного відродження та консолідації, принципи демократії та свободи слова та євроінтеграційний курс. «Наша мета - об'єднати мільйони людей навколо патріотичного проекту», - сказав Віктор Ющенко.

Відтак, вибори мають не просто змінити владу, а змінити курс держави на основі чітких систем цінностей.Під час інтерв’ю також було порушено теми зовнішньої політики, зокрема, відносин Україна - США.

Новини з областей

Читайте також: