Заява УНП щодо припинення кровопролиття

Заява Української Народної Партії щодо припинення кровопролиття

Найбільшою цінністю є людське життя! За останні дні протистоянь у Києві життя все частіше обриваються!

Вакуум політичних переговорів заповнила вулична емоція. Вперше, за часи незалежності, вулиця опинилась без політичного захисту, який гарантував би їй безкровний розвиток подій. Ми звертаємось до опозиції, яка разом із владою несе відповідальність за подальший розвиток подій.

Існує два сценарії розвитку протистояння: громадянська війна або конструктивні переговори. Для України та українців прийнятний другий варіант. Потрібно зупинити подальшу ескалацію конфлікту. Єдиний спосіб  - пошук компромісу. Ми закликаємо лідерів опозиції сформувати чіткі вимоги та знайти можливість примусити владу погодитись на них.

Для цього потрібно сконцентруватися на досягненні результату. Не можна допустити щоб й надалі проливалась кров. Адже похід беззбройних людей проти озброєних силовиків — це не та мета, задля якої зібрався і вже два місяці мужньо стоїть Майдан.

Українська Народна Партія засуджує дії влади, яка використовує силовиків для вбивств і калічення українських громадян. Це потрібно зупинити негайно! Ми  пропонуємо опозиції висунути владі конструктивні і цілком реалістичні вимоги. Однією з них може бути створення перехідного (технічного) уряду, який би забезпечив проведення чесних президентських та парламентських виборів. Опозиція має запропонувати склад такого уряду. Також ми наполягаємо на зменшенні повноважень наступного президента, обраного на чесних виборах. У 2004-му саме зменшення президентських повноважень за згодою сторін зупинило кровопролиття.

Опозиції  потрібно зробити подання до Конституційного суду щодо скасування диктаторських законів, ухвалених 16 січня, як неконституційних.  Адже вони обмежують і утискають права громадян, які існували до цього.

Гарантом домовленостей у переговорах між владою та опозицією має  виступити Європейський союз.

Діяти треба негайно!

23.01.2014

УНП

Читайте також: