Юрій КОСТЕНКО: «Обмін стратегічних підприємств на газові знижки - державна зрада»

«Обмін стратегічних підприємств на тимчасові «газові» знижки Росії - це державна зрада», - заявив народний депутат України, лідер Української народної партії Юрій КОСТЕНКО. За його словами, «такі кроки - частина російської стратегії повзучої ліквідації незалежності держави».

Так політик оцінив повідомлення ЗМІ про наміри українського уряду отримати знижки на газ в обмін на харківський «Турбоатом», «Зорю-Машпроект», «Запорізький трансформатор», «Мотор Січ», НВО ім. Фрунзе тощо.

На думку політика, «нині Україна не має ні технічних, ні фінансових можливостей, щоб самотужки створити підприємства такого гатунку». «Відновлення їх діяльності швидко призведе до зростання доходів громадян та міжнародного престижу України, - прокоментував ситуацію політик. «Передача цих підприємств Росії, скоріш за все, закінчиться їх ліквідацією».

Політик нагадав, що минулого року «влада за 100 доларів газової знижки фактично навічно здала ЧФ РФ військову базу у Криму, втративши серйозний важіль тиску на Росію щодо встановлення справедливої ціни на газ». За словами політика, «Україна навзамін не отримала нічого, бо ціна на газ знов зросла». КОСТЕНКО вважає, що «тимчасові 100-доларові преференції принесли користь лише приватним металургійним та хімічним підприємствам, тоді як пересічний українець не встигає оплачувати зростаючі комунальні тарифи».

КОСТЕНКО закликав уряд «не роздавати країну по шматках в обмін на міфічні обіцянки Росії, а терміново скорочувати закупівлю дорогого російського газу та шукати інші джерела постачання й виробництва енергоносіїв».

Юрій Костенко

Читайте також: