Відсутність ініціатив щодо врегулювання мовних питань загрожує національній безпеці України — Ольга Давид

Відсутність ініціатив щодо врегулювання мовних питань загрожує національній безпеці України — Ольга Давид

В Україні продовжує діяти колонізаторський за суттю закон “Про засади державної мовної політики”. Вкупі з витісненням із влади представників титульної нації, це веде до подальшої колонізації, що може завершитися крахом незалежності. Таку думку висловила заступник голови Української народної партії Ольга Давид, коментуючи відзначення Дня рідної мови і писемності.

«День української мови Україна відзначила під час дії російського-колонізаторського закону «Про засади державної мовної політики», який нібито скасований, але залишається чинним. Тоді коли у державі немає адекватного законодавчого врегулювання мовних питань, поетичні заклики деяких народних депутатів «як парость виноградної лози, плекати мову», свідчать про те, що державницької позиції з даного питання ми найближчим часом не почуємо. Відсутність у діючому парламенті ініціатив щодо прийняття нового закону про мови в Україні свідчить про те, що національне самоприниження українців проваджується в норму. Разом з активним витісненням з ключових державних посад представників титульної нації, витіснення з політичного простору одного з найважливіших атрибутів державності – державної української мови, може завершитися крахом незалежності і остаточною колонізацією України» - зазначила заступник голови УНП Ольга Давид.

Політик нагадала, що у згаданому законі все ще присутній особливий статус російської мови.

“Маніпулюючи положеннями Європейської хартії регіональних мов, у даному законі російській мові надано особливий статус. Хоча у незалежній державі дбати потрібно насамперед про державну мову, особливо тоді, коли вона не мала належної підтримки і в результаті стала безпосереднім питанням національної безпеки. Навіть на побутовому рівні агресору, який зараз перебуває на території України, який представлений багатьма російськомовними найманцями, складніше розуміти переговори українською, що вже казати про військові переговори на передовій ”, - переконана Ольга Давид.

Заступник голови УНП також нагадала, що мовна політика — це також питання економіки.

“Лише побіжні оцінки дозволяють припустити, що на сприянні фактичній двомовності Україна втрачає близько 6 млрд.грн., враховуючи втрату ринків і відсутність власного ринку кіно, музики, іншої інтелектуальної продукції, де панує російськомовний ерзац».

“Прийнятий у 2012 році і чинний сьогодні Закон України «Про засади державної мовної політики» є інструментом війни проти України. Його потрібно скасовувати і негайно приймати законодавство, яке відповідає цілям незалежної держави ”, - підсумувала Ольга Давид.

Партійна позиція

Читайте також: