В УНП закликали ПР не прикривати русифікацію України «фіговим листком» Європейської хартії мов меншин

«Партія регіонів використовує Європейську хартію мов меншин як «фіговий листок», яким прикриває власну політику русифікації», - вважає член Правління Української народної партії Володимир СТУПАК. Так політик прокоментував звіт Європейської комісії проти расизму та нетерпимості (структура Ради Європи) про прояви в Україні нетерпимості, расизму, ксенофобії та антисемітизму.

Він наголосив, що в Україні захист прав національних меншин зводиться до банальної русифікації, у той час, коли унікальні народи та їх мови перебувають на межі знищення.

«Європейська хартія регіональних мов зобов’язує країни, що її імплементували, захищати і гарантувати розвиток мов національних меншин, що перебувають на межі знищення. В Україні – це кримськотатарська, караїмська, кримчацька, гагаузька, ромська та деякі інші «малі мови», носії яких дуже часто зазнають національних та мовних утисків», - констатував політик.

Він наголосив, що «українська влада натомість розуміє боротьбу з національною нетерпимістю як захист прав російськомовного населення, ігноруючи права інших, навіть корінних, народів, що мешкають в Україні». «Щороку збільшуються видатки з державного та місцевих бюджетів на розвиток російської мови, за бюджетний кошт утримуються російські школи, театри, культурні товариства, навіть дійшло до того, що більше 50% ефіру українських загальнонаціональних телевізійний каналів займають російськомовні передачі», - підкреслив член Правління УНП.

«Для реалізації Європейською хартії мов національних меншин необхідно сконцентрувати зусилля саме на захисті малих мов, що перебувають на межі знищення та посилення покарання за прояви расизму, мовної та національної дискримінації. Однак, для цього не потрібно посилювати русифікацію України та надавати російській мові статус другої державної - до чого закликає Партія регіонів та її речник з мовних питань – Вадим КОЛЕСНІЧЕНКО», - підсумував Володимир СТУПАК.

УНП

Читайте також: