В УНП прогнозують у 2012 році різке скорочення активності севастопольських сепаратистів

«Рішення Московської міської думи анулювати фінансування програм так званого фонду «Москва-Севастополь» свідчить про те, що кошти цього фонду йшли переважно на підтримку сепаратистських проросійських організації Севастополя, але ніяк не на допомогу Чорноморському флоту Російської Федерації», – з цією заявою виступив голова Кримської організації Української народної партії Олег ФОМУШКІН.

За його словами, за умови наявності в Україні дійсно незалежних та патріотичних органів державної безпеки, діяльність цього фонду в Севастополі була б заборонена ще в 1994 році, коли Юрій ЛУЖКОВ заснував цей фонд.

 

«Фонд «Москва-Севастополь» фінансував «ветеранські організації» Чорноморського флоту, де числяться найбільш непримиримі противники українського статусу міста та Криму, практично всі сепаратистські «фестивалі», починаючи від політичних акцій та, закінчуючи – байкерськими шоу під російськими прапорами», – розповів ФОМУШКІН.

 

Він переконаний, що «фонд мав конкретну мету: підживлювати грунт для можливого перетворення Севастополя на політичну «гарячу точку» України, у разі відмови нашої держави пролонгувати Угоду про базування ЧФ РФ у Севастополі». «Проте, після ухвалення Харківських угод, що продовжили термін базування російського флоту в Україні до 2042 року, фонд «Москва-Севастополь» став просто непотрібним.

 

«Тому цілком прогнозовано, що вже у цьому році, а особливо, в 2012 році в Севастополі різко скоротиться активність проросійських сепаратистів, які «сидять на зарплаті» у російських фондах», – підкреслив політик.

 

«Однак, фонд «Москва-Севастополь» – це лише один з декількох складових фінансування севастопольського сепаратизму. Основні кошти йдуть і контролюються російськими спецслужбами – Федеральною службою безпеки Росії та Головним розвідувальним управлінням при Чорноморському флоті, які сьогодні контролюють діяльність не лише севастопольських «ура-мітингувальників», але й цілі фракції в Севастопольській міській раді та Верховній Раді Криму», – підсумував Олег ФОМУШКІН.

 

УНП, Новини з областей, Севастополь

Читайте також: