В УНП пояснили, як зробити Пенсійний фонд бездефіцитним

Солідарна система, як у більшості розвинених країн світу, повинна забезпечувати виключно базові потреби людини, тоді в ньому не виникатиме дефіциту. Таку думку висловив експерт з економічних питань, член Центрального проводу Української народної партїі Борис КУШНІРУК, коментуючи прогнози очікуваного дефіциту Пенсійного фонду у розмірі 31 млрд. грн.

«З Пенсійного фонду потрібно виводити усі так звані підвищені пенсії. Фонд для таких виплат повинен формуватися за рахунок спеціалізованих корпоративних відрахувань. Скажімо, якщо людина працює в умовах небезпечних для здоров’я і життя, то за неї повинно сплачувати підприємство в окремий фонд», – зазначив економіст у своєму коментарі.

За словами представника УНП, така реформа дала б додаткові переваги і для реального сектору економіки. «Зменшення об’єму державного Пенсійного фонду і виведення з нього підвищених виплат призвело б до зниження загального навантаження на фонд заробітної плати, а отже і до зниження податкового тиску на підприємців, що позитивно відбилося б на загальній економічній динаміці», – сказав він.

КУШНІРУК висловив переконання, що "таку реформу все одно потрібно буде провести". "Країні постійно бракуватиме коштів на соціальні програми, допоки не буде внормовано питання бездефіцитності Пенсійного фонду. Очевидно, що такий крок буде непопулярним серед певної категорії населення, проте його необхідно зробити, інакше економіка працюватиме виключно на Пенсійний фонд", - підсумував він.

УНП, Новини з областей

Читайте також: