В День української мови Кіровоградська УНП боролася із суржиком. Фото

9 листопада о 15:00, в День української писемності та мови, Кіровоградська обласна організація Української народної партії провела акцію, присвячену боротьбі з суржиком.

Захід  розпочався біля приміщення театру ім. М.Л. Кропивницького, потім хода рушила до центральної площі міста, де голова Кіровоградської ОО УНП під пильним оком телекамер пояснив мету акції: «Суржик упевнено крокує нашим містом, і не лише в усному мовленні, але вже перекочував і в офіційні документи, зокрема його слід упізнається й у назві вулиці «Дворцова». Оскільки влада ігнорує звернення громади, то ми зробимо депутатський запит у прокуратуру щодо порушень Закону України про мову і про місцеве самоврядування».

Додатково. 27 жовтня на сесії Кіровоградської міської ради було прийняте рішення про перейменування вулиці Леніна у вулицю Дворцова. При цьому секретар Кіровоградської міської ради, порушуючи Закон про місцеве самоврядування (стаття 9), не те що не розглянув пропозиції від місцевої територіальної громади (дати вулиці альтернативну назву – Театральна), не надавши представникам ініціативної групи слова, а, навіть, не доніс інформацію про таку ініціативу (під якою було зібрано понад 300 підписів) до відома депутатів, які приймали рішення.

 

УНП, Кіровоградська область

Читайте також: