УНП звинувачує Партію регіонів у фальшуванні висновків Венеціанської комісії

Українська народна партія звинувачує голову фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександра ЄФРЕМОВА у фальшуванні та спекуляції з висновками Венеціанської комісії щодо нового антиукраїнського законопроекту «Про засади державної мовної політики». З цією заявою виступив член Правління УНП Володимир СТУПАК.

За його словами, новий мовний законопроект Партії регіонів не врахував основні зауваження Венеціанської комісії, які вже унеможливили ухвалення скандального законопроекту ПР, Блоку ЛИТВИНА та КПУ «Про мови». «Основний висновок Венеціанської комісії щодо закону «Про мови» полягав у його невідповідності положенням як української Конституції (зокрема, стаття 10, що гарантує державний статус лише для української мови), так і відповідним міжнародним угодам», – розказав СТУПАК.

«Венеціанська комісія запропонувала українській владі зробити вибір на користь більш комплексного підходу у визначенні всієї української мовної політики та ініціювати всеосяжний процес перегляду та модернізації відповідно до Конституції України та чинних міжнародних зобов’язань», - підкреслив член Правління УНП.

Він додав, що «законопроект «Про засади державної мовної політики» передбачає надання статусу регіональної російській мові в 13 регіонах України, де російська є рідною для, як мінімум, 10% населення, тобто де-факто в 12 українських областях та Автономній республіці Криму російська мова буде визнана на рівні із державною і буде використовуватися у всіх сферах суспільного життя, окрім Збройних сил України, що є грубим порушенням статті 10 Конституції України».

«Ухвалення цього законопроекту потребує величезних сум, яких банально немає в бюджеті – це грошове забезпечення додаткових вакансій, витрати на переклади, перенавчання, супровідні витрати на впровадження у діловодство додаткових мов тощо», – вважає політик. «Таким чином, новий мовний законопроект КОЛЕСНІЧЕНКА та КІВАЛОВА, як би його не просувало керівництво Партії регіонів, суперечить Конституції України та міжнародним договорам, що дуже добре розуміють у Венеціанській комісії», – наголосив політик.

«Навіть Європейська Хартія регіональних мов, на яку дуже часто посилаються «регіонали», передбачає захист мов національних меншин, що перебувають під загрозою зникнення (в Україні – це караїмська, гагаузька, ромська мови), а не примушує надавати мові національної меншини статус другої державної», – підсумував Володимир СТУПАК.

УНП

Читайте також: