УНП заявляє про юридичну підготовку до захоплення Софії Київської

Українська Народна Партія вимагає зняти з реєстрації законопроект «Про внесення змін до закону «Про охорону культурної спадщини», який дозволить передавати об'єкти культурної спадщини національного значення у безкоштовне користування або у власність релігійним організаціям. «У разі його прийняття Україна назавжди втратить унікальні архітектурні комплекси», - застерігає заступник голови УНП Володимир ШОВКОШИТНИЙ.

«Законопроект передбачає передачу всіх об’єктів «Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника», у повну власність Московського патріархату та передачу всіх об’єктів культурної спадщини у Кременецькому районі Тернопільщини під контроль російської церкви, а саме Свято-Богоявленському жіночому монастирю Тернопільської єпархії та Почаївській Свято-Успенській лаврі передачу більшості приміщень, що є пам’ятками архітектури та культурної спадщини і належать державним музейним комплексам, УПЦ Московського патріархату. Як наслідок, виникне реальна загроза їхньої руйнації, оскільки досвід показує, що ніхто, окрім цивільної адміністрації музейних комплексів, не займається ремонтом та захистом цих об’єктів», - стверджує політик.

Більше того, за словами представника УНП, ухвалення цього законопроекту відкриє юридичний шлях до захоплення Московським патріархатом приміщення Національного заповідника «Софія Київська», а це не лише Собор Святої Софії та архітектурний ансамбль монастирських споруд на його подвір'ї, а й Кирилівська церква та Андріївська церква. Таким чином, зауважує він, «будуть грубо проігноровані висновки істориків та реставраторів, що масові богослужіння можуть знищити унікальні фрески Софії Київської та пошкодити внутрішні декорації».

УНП, Київ

Читайте також: