УНП вимагає заборонити «російські марші» в День соборності України

«Заборонити проведення так званого «російського маршу» на День Соборності», - вимагає Українська Народна Партія. «Інакше цьогорічне 22 січня ризикує перетворитися на минулорічне «львівське» 9 травня», - застерігає член Правління УНП Володимир СТУПАК.

«Фінансовані російськими спецслужбами організатори «Російських маршів» планують типову антиукраїнську провокацію для зриву святкування Дня Соборності та применшення значення цієї події для української історії», - вважає Володимир СТУПАК.

При цьому, підкреслює він, «навіть офіційне обґрунтування проведення свого дійства 22 січня притягнуто за вуха».  «Офіційно російські шовіністи святкують у цей день «об’єднання» Малої та Великої Русі, посилаючись на те, що  8 (за старим стилем 18) січня 1654 року у Переяславі між гетьманським та царським урядами було укладено воєнно-політичний союз двох держав — України та Московії проти Речі Посполитою. Проте у жодному з 11 пунктів, що стали юридичним наслідком переговорів, не йшлося про приєднання України до Московії чи їх возз'єднання», - наголосив представник УНП.

УНП

Читайте також: