УНП: Законопроект про мову – спроба розколоти Україну по Дніпру

Намагання протягнути через Верховну Раду провокаційний законопроект, що фактично запроваджує другу державну мову – це спроба розколоти Україну по Дніпру. Про це йдеться у заяві УНП, прийнятій сьогодні Центральним проводом партії.

«Цим законопроектом закладається бомба і під українську державність, і під українську економіку. Внаслідок його прийняття Україна буде кинута у вир громадянського розбрату, що може стати фатальним для незалежності нашої держави», – вважають партійці.

У заяві наголошується, що «в сучасній українській державі немає жодних проблем з розвитком мов національних меншин». Про це свідчить велика кількість друкованих видань, теле- та радіо- каналів, котрі працюють мовами меншин». «В окремих випадках частка передач іноземними мовами, зокрема, російською, досягає понад 50 %», – сказано у заяві УНП.

При цьому представники УНП переконані, що «будь-яке зменшення ролі української мови у державному будівництві рівнозначно послабленню самої держави, а руйнування мови – взагалі означає нищення національної держави». «Коли поставлено під сумнів засади української державності, в українців немає іншого шляху, як вийти на вулиці з громадськими акціями протесту», – попереджає Українська народна партія.

 

УНП, Дніпропетровська область

Читайте також: