УНП закликає опозицію підтвердити потребу в якнайшвидшому укладенні угод про асоціацію з ЄС

Українська  Народна Партія стурбована неузгодженими заявами деяких опозиційних сил щодо підписання угод України з ЄС про асоціацію та зону вільної торгівлі. Партійці вважають їх „торгівлею національними інтересами і майбутнім України”. „Жодна політична партія, жоден політик не мають морального права блокувати процес європейської інтеграції України і тим самим фактично руйнувати європейське демократичне майбутнє нашої держави”, - йдеться в Заяві УНП.

УНП наголошує: „Ці угоди – своєрідна  точка неповернення у тоталітарне минуле, вирішальний крок на шляху повної інтеграції України в ЄС. Якщо Україні вдасться підписати та домогтися ратифікації  цих, надзвичайно важливих документів в країнах ЄС, - це буде найбільший зовнішньополітичний прорив України за період незалежності. Окрім політичних дивідендів, підписання угод з ЄС дасть величезний поштовх розвитку вітчизняної економіки”.

Більш того, на переконання УНП,  „як тільки буде підписано  Угоду про асоціацію, нинішня  влада вже зараз буде змушена  розпочати приведення внутрішнього законодавства, - в тому числі, судово-процесуального, - у відповідність до європейських норм. Це означає, що Україна буде зобов’язана дотримуватися вимог європейського права, припинивши політичні переслідування опозиції. За таких умов влада не зможе утримувати під вартою ні Юлію ТИМОШЕНКО, ні Юрія ЛУЦЕНКО – ні всіх інших ув’язнених екс-урядовців-опозиціонерів, – адже згідно стандартів ЄС, необґрунтоване зловживання тимчасовим ув’язненням під час судового слідства є неприпустимим”.

Враховуючи все це, УНП звертається до всіх опозиційних сил з пропозицією підтвердити потребу в якнайшвидшому укладенні угод про асоціацію та зону вільної торгівлі з ЄС як таких, що наближають Україну до стандартів європейського суспільного та правового життя, а також до повноправного членства в ЄС.

УНП також звертається до керівників держави усвідомити, що відхід від демократії шкодитиме логіці європейського асоційованого членства. УНП закликала представників ЄС посилити зусилля для якнайшвидшого укладення угод з Україною. „За відсутності України як повноправного члена ЄС в перспективі неможливо збудувати нову Європу як потужного геополітичного гравця в умовах глобалізованого світу”, - наголошується в Заяві.

УНП

Читайте також: