УНП вимагає перевірити диверсійний слід в інвестиційних проектах у Львові

Будівництво на території «Львівприладу» за кошти регіоналів і під керівництвом наближених до них людей, може загрожувати національній безпеці України.

Українська народна партія звертається до Президента України, Генпрокуратури України, НАБУ та СБУ з вимогою перевірити інформацію журналістського розслідування ZAXID.NET

«Львівприлад» перетворять на офіси

Один із найбагатших людей України вирішив інвестувати у Львів» щодо можливого російського походження інвестиційних коштів, а також загрози нацбезпеці у зв’язку з будівництвом об’єктів коштом іноземного капіталу поруч з режимним військовим об’єктом у Львові, – повідомила прес-служба УНП.

«Будь-які об’єкти, зведені на території колишнього військового заводу і на межі з Націона́льною акаде́мією сухопу́тних ві́йськ і́мені ге́тьмана Петра́ Сагайда́чного за кошти російського походження, можна опосередковано розцінювати як підготовку до диверсійних заходів. У Львові вже є прецеденти, коли Західне регіональне управління Державної прикордонної служби України під своїми вікнами має Російське консульство, і значною мірою, те що сьогодні відбувається в країні, є наслідком безпечності наших владоможців», - вважає заступник голови Української народної партії Ольга Давид.«Минуло 8 років, з часу приватизації заводу. Виникає питання, чому міська влада, зокрема міський голова і міські депутати, мовчать і не звертаються у відповідні державні органи з вимогою розпочати процедуру повернення «Львівприладу» у державну власність у зв’язку з невиконанням зобов’язань. Натомість бачимо, що «Львівприлад» повторює долю ЛАЗу і територія в центрі міста, яка за інших обставин могла б принести до бюджету міста мільйони доларів, цинічно готується до капітальної забудови. Львів настільки багатий, щоб дарувати найдорожчі ділянки під житлову забудову людям з сумнівною політичною репутацією?», - запитують в УНП.

Так виглядає виконання інвестиційних зобов'язань на купленому за безцінь промисловому гіганті:

ЛьвівприладГальванічний цех Львівприлад

Українська народна партія закликає громаду Львова не допустити росіян і регіоналів під стіни Національної академії сухопутних військ у Львові. Навпаки, після повернення заводу у державну власність потрібно ставити питання про передання частини території і приміщень військовому ВНЗ, оскільки в країні відновлюється підготовка військових кадрів і вони потребують відповідної навчальної бази. «І тут уже йдеться не про міський бюджет, а про відповідальність міських обранців та регіональних чиновників Фонду держмайна, які своєю бездіяльністю ставлять під загрозу національну безпеку держави», - заявила Ольга Давид.

УНП вважає, що «Львівприлад» повинен бути повернений у державну власність, оскільки завод у 2007 році був куплений за стартовою ціною трохи більше 3 млн. дол. під інвестиційні зобов’язання відновити виробництво і створити робочі місця, про що наголошувала тодішня начальник Регіонального відділення ФДМУ у Львівській області Наталія Горлач. Тоді УНП вимагала перенести аукціон, і попереджувала, що дві харківські фірми Добкіна, які між собою розіграли завод за стартовою ціною, не мали намірів відновлювати виробництво, створювати робочі місця, а фактично за безцінь купували територію під житлову забудову.

Довідка: У передсвятковий час у львівських ЗМІ з’явилася інформація про те, що на місці заводу «Львівприлад» планується будівництво житлового комплексу та офісного центру. На 11 січня 2016 року у Львівській міськраді призначено громадські слухання що забудови території, а серед інвесторів будівництва у повідомленнях ЗМІ звучать прізвища одіозних екс-регіоналів, яких підозрюють у пособництві російським окупантам.

ДП „Львівприлад“ — заснований 1946 року промисловий гігант, а після здобуття Незалежності України - головний виробник в Україні приладів регулювання, вимірювання та реєстрації фізичних процесів для різних галузей, у тому числі атомної енергетики, а також систем управління газоперекачувальними станціями магістральних газопроводів. Частина продукції виготовлялася для потреб оборонної промисловості. 2007 року завод було продано ФДМ України на аукціоні за стартовою ціною всього 17 млн грн.

УНП

Читайте також: