Парламент зобов’язаний визначитися війна чи не війна

Парламент зобов’язаний визначитися зі статусом військових дій на Сході України і оголосити мораторій на застосування сили проти масових протестів – заява УНП

Терміново визначитися зі статусом військових дій на сході України і в Криму, а також відправити Кабмін у відставку і на базі іншої парламентської більшості сформувати новий дієвий уряд, - вимагає від Верховної ради України Українська народна партія. Якщо нову більшість сформувати не вдасться, потрібно проводити парламентські вибори. Про це сказано у Заяві УНП щодо повноважень Верховної Ради.

Процес визначення правового статусу конфлікту на Сході та Півдні України, - на переконання УНП, - має включати його оцінку та дефініцію, зокрема Статутом ООН, Женевською конвенцією 1949 року та визначенням агресії, схваленого резолюцією 3314 (ХХІХ) Генеральної Асамблеї ООН від 14 грудня 1974. Цей статус має відповідати засадам конституціоналізму, нормам чинної Конституції та законів України, зокрема - Закону «Про оборону України».

Крім цього, УНП закликає «прийняти Постанову про виведення переговорного процесу щодо агресії Росії на рівень міжнародної мирної конференції, що має відбутися у Женеві або Гаазі на засадах міжнародного права, зокрема положень Римського статуту. Сторонами, що мають скликати таку конференцію на боці України, мають стати, насамперед, ті держави, що підписали Будапештський меморандум 1996 року»

Одночасно, зважаючи на те, що в українському суспільстві російські спецслужби поширюють заклики до масових протестів, метою яких є кровопролиття і розгортання громадянського конфлікту в країні, УНП закликає Верховну раду: «негайно оголосити Мораторій на застосування сили проти мирних протестів, в тому числі і щодо тих, які висловлюють вимоги суспільства до органів державної влади.Це рішення має містити посилання на конституційний обов’язок Верховної Ради щодо здійснення парламентського контролю над діяльністю УСІХ силових органів та підрозділів виконавчої влади»

ЗАЯВАУкраїнської Народної Партії щодо повноважень Верховної Ради

Верховна Рада України відповідальна перед народом, який її обрав, за виконання своїх обов'язків та конституційних повноважень. Українська Народна партія закликає народних депутатів України до реальних дій, які  Верховна Рада України зобов’язана вчинити в умовах кризи, що склалася в Україні. А саме:

1. У першочерговому порядку визначитися з правовим статусом військового конфлікту, що точиться на Сході України та в Криму, виходячи з норм Міжнародного права. Процес визначення правового статусу конфлікту на Сході та Півдні України має включати його оцінку та дефініцію, зокрема Статутом ООН, Женевською конвенцією 1949 року та визначенням агресії, схваленого резолюцією 3314 (ХХІХ) Генеральної Асамблеї ООН від 14 грудня 1974. Цей статус має відповідати засадам конституціоналізму, нормам чинної Конституції та законів України, зокрема - Закону «Про оборону України».

2. Терміново, без зволікань, винятків і застережень ратифікувати Римський статут міжнародного кримінального суду.

3. Найближчим часом створити парламентську комісію, щодо визначення правового статусу так званих Мінських угод, наслідків та легітимності їх імплементації. До складу комісії повинні також  увійти експерти з міжнародного права, акредитовані (визнані такими) при Міжнародному суді ООН (International Criminal Court) у Гаазі.

4. Прийняти Постанову про виведення переговорного процесу щодо агресії Росії на рівень міжнародної мирної конференції, що має відбутися у Женеві або Гаазі на засадах міжнародного права, зокрема положень Римського статуту. Сторонами, що мають скликати таку конференцію на боці України, мають стати насамперед ті держави, що підписали Будапештський меморандум 1996 року.

5. Враховуючи провальні результати роботи діючого уряду, відправити його у відставку. Сформувати дієвий уряд на основі нової коаліції, та програми, а в разі неможливості зробити це - провести дочасні вибори народних депутатів України навесні 2016 року.

6. Зважаючи на те, що в українському суспільстві російські спецслужби поширюють заклики до масових протестів, метою яких є кровопролиття і розгортання громадянського конфлікту в країні, негайно оголосити Мораторій на застосування сили проти мирних протестів, в тому числі і щодо тих, які висловлюють вимоги суспільства до органів державної влади. Це рішення має містити посилання на конституційний обов’язок Верховної Ради щодо здійснення парламентського контролю над діяльністю УСІХ силових органів та підрозділів виконавчої влади.

25 січня 2016 року

УНП, Війна

Читайте також: