УНП: «Возвеличення українофоба ЩЕРБИЦЬКОГО викриває антиукраїнську сутність влади»

«Дуже символічно, що голова Дніпропетровської обласної адміністрації О.ВІЛКУЛ одразу після Дня Перемоги особисто поїде відкривати пам'ятник В.ЩЕРБИЦЬКОМУ - діячеві, який фактично ухилився від фронту, який ненавидів усе українське та вчинив самогубство, бо не міг перенести проголошення незалежності України», - так член проводу Дніпропетровської організації Української народної партії Костянтин КОГТЯНЦ, історик за фахом, прокоментував повідомлення Дніпропетровської облдержадміністрації про наміри О.ВІЛКУЛА відкрити у Верхньодніпровську комплексну експозицію, присвячену ЩЕРБИЦЬКОМУ.

КОГТЯНЦ звертає увагу на відверту фальсифікацію історії у повідомленні прес-служби ОДА: там стверджувалося, що ЩЕРБИЦЬКИЙ воював на Закавказькому фронті.

«ЩЕРБИЦЬКОГО там не було, - говорить історик. - Він усю війну прослужив комсоргом районної комендатури у Вірменії. З таких посад порядні люди втікали на фронт, тим більше, що його можна вважати кадровим військовим, адже він у 1941 році закінчив Академію хімічного захисту».

Представник УНП нагадав про наукову працю Голови Верховної Ради Володимира ЛИТВИНА, в якій стверджується, що перебування майбутнього партійного боса в тилу - не випадковість, а  партійна політика: таких відданих комуністів, як ЩЕРБИЦЬКИЙ, берегли від фронту.

«Воювати мали прості люди, такі, а комуністи були потрібні в тилу. Ось вам ціна словам нинішніх регіоналів, які начебто пишаються Перемогою: для них герой - це той, хто воював у тилу язиком», - підкреслив політик.

«ЩЕРБИЦЬКИЙ був також організатором найбільшої політичної провокації за всю історію України, - зауважує КОГТЯНЦ. - У 1988 році, коли Українська греко-католицька церква вже фактично діяла напівлегально, за його розпорядженням сотні греко-католицьких храмів були передані Московському патріархатові, наслідком чого стали криваві сутички та загибель більш як 150 людей».

Возвеличення цього радянського діяча - лютого ненависника української мови та культури, ката української інтелігенції, організатора Чорнобильської катастрофи, на думку К.КОГТЯНЦА, викриває антиукраїнську сутність сучасної влади.

УНП

Читайте також: