УНП вимагає зупинити антиукраїнську театральну пропаганду в Полтаві

Пропагандистська вистава за повістю комуністичного письменника Леоніда БРАЗОВА «Фортеця» – образа честі та гідності кожного українця, незалежно від політичної орієнтації. З цією заявою виступив голова Полтавської обласної організації Української народної партії Сергій СОЛОВЕЙ.

За словами політика, цей твір соціалістичного реалізму демонструється в Полтавському обласному українському музично-драматичному театрі ім. М.Гоголя з благословення обласної та міської влади.

«Поява такої вистави викликала справжній шок у діячів культури, театралів та істориків Полтави, однак найбільш небезпечно, що обласне управління освіти рекомендувало драму «Фортеця» для обов’язкового відвідування учнями середніх навчальних закладів, - наголосив СОЛОВЕЙ. - Тобто за кошт полтавських платників податків українським дітям знову насаджуватимуть антиукраїнські стереотипи, де козаки висміюються та засуджуються, а натомість героїзуються офіцери й солдати Петра І, які в 1709 році пройшлися вогнем і мечем по Полтавщині».

«Українська народна партія вимагає зупинити показ антиукраїнської пропаганди та звільнення керівництва театру, який чомусь має назву УКРАЇНСЬКИЙ музично-драматичний театр», - підкреслив лідер Полтавської УНП.

«У разі продовження цієї ганебної антиукраїнської провокації, УНП готова блокувати роботу театру імені Гоголя, щоб убезпечити полтавців від неокомуністичного реалізму, що відроджується за сприяння місцевої влади», - підсумував Сергій СОЛОВЕЙ.

Полтавська область, УНП

Читайте також: