УНП вимагає відкрити кримінальну справу за фактом розподілу Міносвіти держзамовлення на 2011-2012 роки

«Відкрити кримінальну справу за фактом розподілу Міністерством освіти державного замовлення для вищих навчальних закладів на 2011-2012 навчальний рік», - вимагає Українська народна партія. Про це повідомив член Правління УНП Володимир СТУПАК, підтримуючи звернення керівництва Києво-Могилянської академії до Окружного адмінсуду Києва.

Приводом для цього є те, що Міносвіти «не лише відкрито дискримінувало спеціальності, а й цілі Вищі навчальні заклади, зокрема Києво-Могилянську академію, Львівський національний університет ім. Франка та ЛНУ «Львівська політехніка», в результаті чого були втрачені державні кошти та бюджетні «місця» для абітурієнтів».

СТУПАК підкреслює: «Дії Міносвіти завдали прямої фінансової шкоди державному бюджету». «Через демографічну кризу середини 90-років минулого століття дрібні ВУЗи не змогли набрати абітурієнтів на перший курс. Водночас основні державні ВНЗ, де найкращий викладацький склад та методика підготовки студентів, отримали мінімальне замовлення, і в результаті значна частина бажаючих не змогла отримати право на здобуття правничої, економічної та журналістської освіти», - підкреслив політик. Політик стверджує, що «ці речі були очевидними, якби до завдання поставилися професійно й без суб’єктивізму».

«Але оскільки в результаті дій Міносвіти майже 20 українських Вищих навчальних закладів залишилися без студентів-першокурсників, державні кошти були втрачені, а процес вступу в ВНЗ цього року був хаотичним, керівництво профільного міністерства мусить відповісти за свої непрофесійні дії», - підсумував представник УНП.

УНП

Читайте також: