УНП вимагає від депутатів зупинити вбивства у відділках міліції

«Нарешті зупинити катування і вбивства у міліції» вимагає Українська Народна Партія. «Народні депутати повинні чимшвидше надати юридичні підстави для створення державних центрів допиту та утримання громадян, обладнані камерами спостереження та підпорядковані Міністерству юстиції», - стверджує народний депутат, заступник голови УНП Ярослав ДЖОДЖИК.

Так він відреагував на інформацію про чергову смерть громадянина під час допиту у райвідділі міліції міста Суми. Згідно з даними правозахисних організацій, сьогодні майже 800 тисяч українців заявили про знущання міліції.

Тож, «УНП пропонує внести зміни до Кримінально-процесуального кодексу, законів «Про міліцію», «Про оперативно-розшукову діяльність», «Про прокуратуру» в частині регулювання досудових процесуальних дій правоохоронних органів», що кардинально змінять досудову слідчу процедуру», - розповідає ДЖОДЖИК.

Політик посилається на досвід провідних демократій світу, коли підозрюваний у вчинені злочину негайно доставляється не у слідчий ізолятор міліції чи іншого правоохоронного органу, а у відповідний центр, де його допит проводитиметься за присутності представників Міністерства юстиції з обов’язковим супроводом аудіо- та відеозапису.

На переконання депутата, «найголовніше - це вивести тимчасові ізолятори з підпорядкування Міністерства внутрішніх справ та СБУ і передати їх у підпорядкування Міністерства юстиції, залишивши за працівниками правоохоронних органів лише оперативну і слідчу функцію. Тоді нарешті вдасться майже на 100 % ліквідувати катування та вбивства підозрюваних або свідків працівниками правоохоронних органів».

УНП

Читайте також: