УНП вимагає позбавити Московський патріархат назви «Українська церква»

«Сучасна Українська православна церква Московського патріархату не має права носити назву «Українська церква», - переконаний народний депутат України, заступник голови Української народної партії Ярослав ДЖОДЖИК. Так політик прокоментував заяву керівника прес-служби УПЦ МП Василя АНІСІМОВА з критикою відзначення на державному рівні 120-ти річчя з Дня народження патріарха УГКЦ Йосипа СЛІПОГО.

«Після фактичного усунення від керівництва митрополита Володимира та «чистки» церкви від проукраїнських ієрархів Українська православна церква Московського патріархату перетворилася на реакційну церковну структуру – навіть більш антиукраїнську ніж Російська православна церква», - вважає ДЖОДЖИК.

«Прес-секретар УПЦ МП опустився до банальної «середньовічної» риторики в своїй критиці українського греко-католицизму, забувши, що Конституція України гарантує свободу віросповідання для всіх церков та церковних конфесій. Тому, критикуючи Президента, що він не бажає «випалити каленим залізом уніатство», АНІСІМОВ закликає Віктора ЯНУКОВИЧА використовувати методи СТАЛІНА, який в другій половині 40-х років ХХ століття вже намагався насильно знищити Українську греко-католицьку церкву», - підкреслив народний депутат.

«Показово, що священик, який називає себе православним, публічно ображає пам'ять патріарха ЙОСИПА, який склав духовний іспит в сталінських таборах, якого поважали та ставили за приклад ієрархи Російської православної церкви, які теж відбували ув’язнення за свої релігійні переконання і не погоджувалися на співпрацю з НКВС СРСР, як деякі діючі «захисники Православ’я». Також, подвиг патріарха УГКЦ оцінив і Папа Римський Іван Павло ІІ, який цілував руку лише двом кардиналам – Стефанові Вишинському, своєму вчителеві, та Йосифові Сліпому», - зауважив заступник голови УНП.

«Тому, щоб якнайшвидше створити єдину Помісну Православну церкву київської традиції, яка би об’єднала всіх спадкоємців київського християнства — УПЦ МП, УПЦ КП, УАПЦ і УГКЦ, Московський патріархат має виключити зі своїх лав «релігійних екстремістів» типу Василя АНІСІМОВА, які замість того, щоб покаятися перед греко-католиками за ліквідацію їхньої Церкви, привласнення усього майна, заслання Митрополита і єпископів до Сибіру, закликають діючу владу до нових репресій», - підсумував Ярослав ДЖОДЖИК.

УНП

Читайте також: