УНП вимагає не допустити захоплення Росією 30 км. української території

Українська народна партія попереджує керівництво України та Луганської області про кримінальну від повільність за порушення територіальної цілісності держави відповідно до статті 110 Кримінального Кодексу «Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України». З цією заявою виступив голова Луганської обласної організації  УНП Валентин ТКАЛИЧ.

Так політик прокоментував пропозицію «Російських залізничних доріг» перенести на користь Росії приблизно 30 кілометрів біля російсько-українського кордону. За його словами, жодна влада не має права передавати іншій державі жодного метра української території.

«Російські залізничні дороги» пояснюють свою пропозицією боротьбою за комфорт пасажирів, адже її потяги на цій ділянці декілька разів перетинають кордон, однак насправді причина банальніша: російська державна корпорація просто прагне зекономити на будівництві нової залізничної гілки в обхід України, розраховуючи безкоштовно захопити українську територію через тиск на українську владу», – переконаний член Правління УНП.

За його словами, «Росія намагається створити вкрай небезпечний юридичний прецедент, коли керуючись не політичними, а економічними причинами, намагається переглянути україно-російський кордон та перебрати частину української території». «Якщо, сьогодні допустити здачу 30 кілометрів української Луганщини, завтра Росія, виключно з економічним та соціальним обґрунтуванням, запропонує передати їй Севастополь, частину Криму або Донецької області», – вважає політик.

«Українська влада повинна припинити всі переговори з «Російськими залізничними дорогами» про передачу Росії частини української території та призупинити договір оренди російською державною корпорацією української станції Зоринівка, факт оренди якої у місцевої сільської ради використовується російською стороною як одна з причин необхідності передачі Росії 30 кілометрів української території», – підсумував ТКАЛИЧ.

УНП, Новини з областей

Читайте також: