УНП пропонує заборонити куріння в громадських місцях

Відзначити сьогоднішній Всесвітній день відмови від куріння якомога швидшим прийняттям законопроекту УНП «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо заборони вживання тютюнових виробів», - пропонує експерт з економічних питань, член Центрального Проводу Української народної партії Борис КУШНІРУК. «Тим самим Україна виконає гарантоване Конституцією України право громадян на безпечне для життя і здоров'я довкілля та наблизить вітчизняне антитютюнове законодавство до європейських стандартів», - стверджує він.

«Теперішнє українське законодавство найбільш лояльне до курців серед всіх держав Європи», - зазначив КУШНІРУК. Водночас він переконаний, що «зменшити кількість курців може лише збільшення покарання за порушення заборони на куріння». Експерт наводить приклад Польщі, де порушення зупинились тільки після введення штрафу у розмірі 180 доларів за куріння у громадських місцях.

Натомість в Україні, за словами представника УНП, «стаття 50 Конституції України, яка  гарантує право всім громадянам на безпечне для життя і здоров'я довкілля, постійно порушується навіть у нібито безпечних місцях через лояльність до курців. «У звичайних кафе у залах для некурящих склад шкідливих речовин у повітрі перевищує норму в 14 разів», - наголосив він.

Тож КУШНІРУК закликав вже на наступному пленарному тижні розглянути законопроект УНП.

УНП

Читайте також: