УНП пропонує конфіскувати крейсер «Москва» за борги Чорноморського флоту

Україна повинна подати позов до міжнародного суду в Гаазі щодо дострокового розірвання Угоди про оренду Російською Федерацію військово-морської бази в Севастополі через систематичне порушення російською стороною норм угоди. У цьому переконаний народний депутат, заступник голови Української народної партії Ярослав ДЖОДЖИК.

За його словами, заборгованість Чорноморського флоту Російської Федерації перед бюджетом, пенсійним фондом України та комунальними службами Севастополя – вагома підстава для розірвання угоди та дострокового виведення російських військових з України. Так політик прокоментував рішення Севастопольського окружного суду, яким зобов’язує 64-е управління Начальника робіт МО РФ погасити податкову заборгованість у 1,29 мільйона гривень.

«Міністерство оборони Росії та Чорноморський флот зобов’язані сплачувати податки та комунальні платежі відповідно до угоди 1997 року - це є умовою перебування російського флоту, але вона грубо порушується. Рішення Севастопольського окружного суду стане такою ж «фількіною грамотою» для російської сторони, на яку вже давно перетворилася угода про оренду військово-морської бази», - вважає народний депутат.

Єдиним варіантом вирішення цієї проблеми ДЖОДЖИК назвав дострокове розірвання угоди 1997 року та конфіскацію за борги майна Чорноморського флоту Російської Федерації, адже, окрім 1,29 млн. податків, російський флот заборгував понад 7,5 млн. гривень комунальним службам міста.

«У світі за заборгованості держави або приватних структур регулярно затримуються та утримуються як застава кораблі, в тому числі приписані до російських та українських портів, а в разі непогашення боргів - виставляються на аукціон. Тому українське законодавство та міжнародне право дозволяють, наприклад, конфіскувати крейсер «Москва», доки не будуть погашені усі борги Чорноморського флоту», - підсумував заступник голови УНП.

УНП

Читайте також: