Луганська УНП вшанувала пам’ять жертв політичних репресій

20 травня у День пам΄яті жертв політичних репресій, Луганська обласна організація Української народної партії спільно з представниками «Батьківщини», «Фронту змін», «Свободи», ОУН, КУН, «Просвіти»  провели мітинг пам΄яті, на якому за велінням серця були присутні настоятель храму Царя Христа УГКЦ о. Михайло (Ющишин) та о. Петро (Савчук) УПЦ КП.

Представники Української Православної церкви Київського патріархату та Української Греко-католицької церкви спільно відслужили молебень по всіх  загиблих під час трагічних подій насильницького впровадження комуністичної ідеології. До пам'ятного знака жертвам політичних репресій учасники мітингу поклали квіти, запалили свічки.

«В історії кожного народу є такі події, про які спокійно згадувати не можна. Я маю на увазі репресії, від яких постраждали майже усі верстви населення по всій території України, бо, як сказав історик Р.Конквеста, «республіка стала вотчиною НКВС, - нагадав голова Артемівської районної організації УНП Борис ІЛЛ′ЇЧОВ. - Не став, на жаль, винятком і Луганський регіон, де за роки тоталітарного режиму вислано та розстріляно понад 35 тис. чоловік, найбільші поховання яких знаходяться у сквері Пам΄яті (колишній Гусинівський цвинтар), де за різними даними, було розстріляно від 3 до 5 тис., та у так  званій  Сучій  Балці (район авторинку), де  поховано не менше 8 тис. осіб, закатованих НКВС у 1937 – 1942 рр.».

Потім активіст Луганської УНП розповів про власну родину, яка також постраждала внаслідок впровадження комуністичної ідеології, причому дізнався він про це вже під час перебудови.

За словами Бориса ІЛЛ′ЇЧОВА, спочатку у часи колективізації постраждав його дідусь, якого як розкуркуленого середняка було вислано на Соловки, а потім на Бєломор-Канал. Потім – у 1943 році – вже його батько - ІЛЛ′ЇЧОВ Іван Кирилович – був засуджений до 25 років ув′язнення, щоправда, відсидів тільки вісім, бо попав під амністію, яку оголосив Хрущёв.

Підсумовуючи сказане, Борис ІЛЛ′ЇЧОВ запропонував учасникам мітингу спільними зусиллями домагатися, щоб були відкриті не тільки архіви КДБ, котрі  частково відкриті і передані до держархіву, але також повинні бути відкриті й архіви МВС, які досі закриті, бо руки деяких співробітників МВС також у крові.

У своїх виступах представники опозиційних партій говорили про історичну пам'ять, закликали присутніх не забувати своєї історії і не допустити в майбутньому такої трагедії. У резолюції мітингу учасники засудили тоталітарний і авторитарний режими, які панували на українській землі в роки радянської влади, та висловили обурення «політикою олігархічно-кланової антинародної влади в сучасній Україні, яка, живучи «по понятіям», послідовно обмежує громадянські і політичні права і свободи».

«Сьогодні, як і в безправні роки соціалізму і кучмізму, в Україні знову з'явилися політв'язні. Ми вражені цинізмом, з яким звинувачують недавніх керівників Української держави та лідерів й активістів патріотичних організацій. Це політика відродження сталінщини з її беззаконням і тиранією», - говориться також у резолюції.

УНП, Луганська область

Читайте також: