УНП: «Підписи ужгородців на захист української мови – проігнорували»

«Протест ужгородців проти законопроекту Колесніченка та Ківалова „Про засади державної мовної політики” (№9073) засвідчений численною кількістю підписів, яку направили до Президента України та голови Верховної Ради вочевидь не взяли до уваги», - кажуть активісти Закарпатської обласної організації Української Народної Партії (УНП).

На переконання представників УНП, зібрані підписи повинні відіграти важливу роль, впливаючи тим чи іншим чином на законодавчий орган, оскільки це нормальна практика будь-якого розвиненого громадянського суспільства. Ужгородці дали свою оцінку законопроекту „Про засади державної мовної політики” (№9073) активно підписуючись за його відхилення. Оскільки усвідомлюють, що країна ризикує поринути в масові народні акції громадянської непокори та отримати небажаний для держави розкол в суспільстві.

У зверненні до Президента та голови Верховної Ради України, керівництво Закарпатської обласної організації Української народної партії зазначає, що «в сучасній українській державі немає жодних проблем з розвитком і викладанням мов національних меншин. Про це свідчить велика кількість друкованих видань, теле- та радіо- каналів, котрі працюють мовами меншин (така практика поширена й на Закарпатті). В окремих випадках частка передач іноземними мовами, зокрема російською досягає більше 50 %. Жодного разу мова не ставала перешкодою у спілкуванні між Заходом і Сходом України. Більш того, коли були спроби розпочати наступ на обмежену кількість українських навчальних закладів розташованих у Криму, Донецькій, Луганській областях, найактивніший опір закриттю таких закладів чинили батьки учнів. Варто зазначити, що у своїй більшості вони є російськомовними внаслідок десятків років місцевої політики асиміляції і зневаги до української мови. Разом з тим - це свідомі громадяни України, котрі вважають, що їхні діти повинні володіти державною мовою».

«В Закарпатській обласній організації Української народної партії (УНП) вважають "проблему захисту регіональних мов" надуманою. Напередодні виборів партія влади бажає відвернути увагу людей від загострених економічних та соціальних проблем, провалених реформ, вибіркового законодавства, бандитизму і корупції та підняти свій рейтинг створюючи галас навколо проблеми якої досі не існувало», - зазначається у зверненні.

УНП

Читайте також: