КРИМ. УНП пропонує назвати вулиці Феодосії іменами козацьких ватажків

Перейменувати вулицю ЛЕНІНА на вулицю українського гетьмана Петра САГАЙДАЧНОГО, а Червоноармійську на вулицю козацького полковника Опанаса КОВПАКА пропонує Кримська організація Української народної партії. З цією ініціативою до Феодосійського міського голови звернувся голова кримської УНП Олег ФОМУШКІН.

У зверненні наголошується, що життя та діяльність цих національних героїв - борців за незалежність України - пов’язані з історією Феодосії.

Зокрема, Петро КОНАШЕВИЧ-САГАЙДАЧНИЙ, який розробив та вдосконалив козацьку тактику морського бою на швидкохідних човнах «чайках», особливої слави заслужив у народі після взяття 1616 року неприступної турецької фортеці в Кафі (Феодосії). Під його керівництвом був знищений турецький флот, а з неволі визволено близько 8 тисяч полонених. Саме сучасна вулиця Леніна прилягає до території колишнього ринку рабів, де проявив себе український герой.

Опанас КОВПАК - полковник запорозького війська та відомий знавець Криму - у 1771 році на чолі козацького полку здобув Кафу - головний на той час осередок работоргівлі.

УНП, Крим

Читайте також: