УНП: «Архівна угода СНД» передасть українські архіви під контроль Росії

Українська народна партія закликає керівництво держави у жодному разі не підписувати «архівну угоду» Співдружності незалежних держав. Так член Правління Української народної партії Олесь ШЕВЧЕНКО прокоментував ухвалення на жовтневому саміті СНД угоди про зобов'язання країн-учасників узгоджувати політику розсекречення колишніх радянських архівів.

«Приєднання України до «архівної угоди СНД» суперечить діючому законодавству, адже, наприклад стаття 4 закону «Про Голодомор в України 1932-33 років» зобов’язує державу забезпечити умови для проведення досліджень та здійснення заходів з увічнення пам'яті жертв Голодомору 1932–1933 років в Україні, що не можливо без вільного доступу до архівів», – сказав представник УНП.

За словами ШЕВЧЕНКА, у разі ухвалення цієї угоди, рішення оприлюднювати чи не оприлюднювати той чи інший архівний документ будуть приймати в Кремлі. «Російська сторона навіть не приховує, що цю угоду розробила Комісія протидії спробам фальшування історії на шкоду Росії при Президенту Російської Федерації», – зауважив політик. Він зазначив, що «згідно з новою угодою, без згоди країн-партнерів розсекречувати радянські архіви буде неможливо».

ШЕВЧЕНКО наголосив, що «досі кожна країна СНД сама могла визначати, скільки правди мають знати її громадяни». «Тобто, як і в часи СРСР кожний архівний документ має пройти затвердження в російській комісії з фальшування історії на шкоду Росії, що дуже схоже на «ідеологічний відділ» ГПУ-НКВС-КДБ Радянського Союзу», – вражає член Правління УНП.

УНП

Читайте також: