У РІВНОМУ від Януковича вимагають перенести День захисника Вітчизни на 29-те січня

Низка громадських організацій Рівненщини звернулися до Президента України Віктора Януковича з вимогою перенести День захисника Вітчизни з 23 лютого на 29 січня, оскільки саме відзначення цього дня виховує патріотизм і сприяє національній єдності.

«Якщо навіть погодитися з тим, що в цей день у 1918 році справді відбувся бій, і цей день став початком існування більшовицької армії, то захищала ця армія радянську Росію, а ще конкретніше – більшовицький Петроград. Святкуючи 23 лютого День захисника Вітчизни, ми тим самим ніби визнаємо, що наша Вітчизна – більшовицька Росія, Радянський Союз, але аж ніяк не Україна», – наголошується у зверненні.

У своєму листі представники громадськості доводять до відома Віктора Януковича, що саме в ті роки в Україні була своя держава УНР, і є дата, яка не лише просякнута духом героїзму, самопожертви та національної гордості, а й справді є Днем захисника вітчизни. Бо саме 29 січня 1918 року під Крутами прийняли бій українські юнаки, захищаючи від більшовиків свій Київ, свою Україну.

«Звертаємося до Вас з пропозицією перенести День захисника Вітчизни з 22 лютого на 29 січня, оскільки саме відзначення цього дня виховує патріотизм і сприяє національній єдності», – резюмується у зверненні до Януковича.

Загалом під листом до Президента підписалися близько 20 голів обласних громадських організацій. Серед них – обласна «Просвіта» (С.Ніколіна), обласний відділ Союзу Українок (Т.Наулік), Конгрес української інтелігенції (І.Кур’яник), Товариство політв’язнів та репресованих (Н. Популова), Рівненське обласне відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів (О.Гуменюк), Рівненська обласна організація Спілки офіцерів України (А.Матвійчук) та ін.

Рівненська область

Читайте також: