У РІВНОМУ стартувала акція «Ні - Малоросії! Зробимо країну Україною!»

Від сьогодні у Рівному стартує акція «Ні – Малоросії! Зробимо країну Україною!», метою якої є припинення порушень чинного законодавства України в конкретно взятому обласному центрі.

Поступова, але швидка русифікація України призвела до того, що значна частина зовнішньої реклами в нашому місті оформлена з порушенням вимог чинного законодавства.

Якщо нічого не робити, російська мова незабаром стане єдиною державною, а українська опиниться там, де нині білоруська в Білорусі, – пояснює заступник голови Рівненської міської організації УНП Олександр Джигирей.За його словами, відповідно до статті 6 Закону України «Про рекламу» застосування   мови  у  рекламі  здійснюється  відповідно  до законодавства України про мови. Статтею 35 Закону України «Про мови в Українській РСР» встановлюється, що тексти  офіційних  оголошень,  повідомлень,  плакатів,  афіш, реклами і т.ін. виконуються українською мовою. Таким чином, мовою реклами в Україні є мова українська. Проте, такі вимоги Закону лишаються лише на папері. В дійсності ситуація інакша – мовою реклами в місті Рівне є мова не лише українська, а й російська.

«В першу чергу, ми звертаємо увагу на рекламні щити, вивіски, банери тощо. Після виявлення порушення складається акт про порушення та заява в Інспекцію захисту прав споживачів в Рівненській області.Дотримуючись принципу «Мислити глобально – діяти локально», ми запускаємо громадську акцію з дотримання мовного законодавства у сфері реклами. Спеціально для цієї акції до роботи будуть залучені досвідчені юристи, громадські діячі та філологи з обласного товариства «Просвіта», - констатують в УНП.

Новини з областей, Рівненська область

Читайте також: