У РІВНОМУ День Соборності пройшов без урочистих промов і мітингів влади

Без урочистих промов і мітингів відзначили сьогодні зранку в Рівному День Соборності. Представники Української Народної Партії спільно з громадськістю поклали квіти до пам’ятника “Загиблим за Україну”, погруддя Симона Петлюри, могили генерал-хорунжого військ УНР Василя Тютюнника на кладовищі «Дубенське».

Близько першої години дня, на головному майдані міста відбулася спільна молитва за Україну, у якій взяли участь духовенство від Української Православної церкви, усі політичні сили, які входять до комітету опору диктатурі в Рівненській області та чисельна громада мешканців Рівного.

Єдині, хто проігнорував велелюдний мітинг були влада: Партія Регіонів та «Наша Україна».

– Сьогодні, у день Соборності України говорячи тут про єдність ми завжди повинні пам’ятати, що єдність повинна ґрунтуватися не на підтримці конкретної особистості, а на підтримці ідеології українського націоналізму, на якому й може триматися держава з усіма її національними цінностями, – наголосила під час свого виступу у Рівному член Правління УНП, голова Рівненської обласної організації УНП Світлана НІКОЛІНА.

Інші заплановані заходи до цього свята були скасовані у зв’язку з оголошення 21-22 січня днями жалоби через ДТП, яка сталася 19 січня поблизу Рівного і спричинила 10 жертв.

Довідково: Сьогодні Україна вперше відзначає День Соборності і Свободи. Нове свято своїм наказом затвердив Президент України Віктор Янукович 30 грудня 2011 року. Раніше 22 січня в Україні відзначали День Соборності на честь проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. У цей день також згадують іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 року – прийняття IV Універсалу Української центральної ради, яким проголошувалася повна незалежність Української народної республіки.

Рівненська область

Читайте також: