РІВНЕ. На місці колишньої в’язниці НКВД розважальних закладів не будуватимуть

На території відремонтованої будівлі колишньої в’язниці НКВД в Рівному не будуватимуть ані готелів, ані розважальних центрів - тут будуть лише офісні приміщення. У цьому представників Української народної партії запевнив міський голова Володимир ХОМКО.

Будівельні роботи на території Колективного підприємства «Рівненська швейна фабрика» (будівля колишньої в’язниці НКВД) ведуться з 2010 року. Минулого тижня будівельники почали руйнувати стіну, на якій розміщувалася меморіальна дошка з написами про замордованих тут більшовицьким режимом тисяч українців.

За інформацією голови Рівненської обласної організації УНП Світлани НІКОЛІНОЇ, будівельники були змушені демонтувати автентичну тюремну стіну через її 90-відсоткову зношеність. Проте її не знищуватимуть повністю - частину вирішили музеїфікувати, тобто зберегти в якості експонату. Меморіальну дошку встановлять на новозбудованій стіні.

Довідково. У ніч з 24 на 25 червня 1941 року московські окупанти на території в’язниці і в яру на Грабнику розстріляли понад 850 українців. У зв’язку з цим Рівненська обласна організація УНП раніше неодноразово зверталася до міської влади та власників будівлі з проханням не допустити блюзнірства і наруги над пам’яттю загиблих українців та не будувати на їхніх кістках розважальні заклади.

Рівненська область

Читайте також: