"Валютні висновки" НБУ є надоптимістичними - експерт

«Надоптимістичною» вважає експерт з економічних питань, член Центрального Проводу Української народної партії Борис КУШНІРУК заяву Департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку НБУ про те, що з початку місяця покупка валюти впала вдвічі.

На переконання КУШНІРУКА, «дані показники можуть свідчити про збільшення купівлі валюти на "чорному ринку"» вдвічі. Також, за його словами, «введення додаткових обмежень на купівлю валюти скоротило кількість депозитів у гривні».

«Сьогодні в Україні відтік коштів з депозитних рахунків фізичних осіб становить 3 млрд. грн., збільшився відтік іноземних інвестицій і погіршився міжнародний кредитний рейтинг», - зауважив представник УНП. На переконання експерта, «кошти не можуть зникнути просто так, і з великою ймовірністю вони пішли на "чорний ринок", де їх обміняли на валюту».

Сьогоднішню ситуацію на фінансовому ринку України КУШНІРУК прирівнює до початку 90-х, коли національна грошова одиниця була нестабільною, а банкам не надто довіряли. А шлях виходу з цієї ситуації він вбачає у «прозорій економічній політиці і розвитку реального сектору економіки». «Потрібно розвивати внутрішнє виробництво, внутрішній попит, тоді зросте довіра до України, як держави, поступово зменшаться інфляційні побоювання і повернеться довіра до національної валюти. Тоді зникне ажіотаж», - заявив КУШНІРУК.

Забезпечити розвиток може тільки повернення обличчям до малого бізнесу. «По-перше, держава має оподатковувати доход, а не форму власності чи форму організації бізнесу, тому спрощена система оподаткування має розповсюджуватися не тільки на фізичних, але й на юридичних осіб з відповідним рівнем доходів. Це значно спростить адміністрування податків. По-друге, малий та середній бізнес повинен мати пільгові податкові умови, особливо на стадії започаткування бізнесу, оскільки він не має тих ресурсів, що великий. По-третє, треба передбачити наявність в щорічних державному та місцевих бюджетах норми, яка зобов’язує не менше 15 відсотків бюджетних коштів витрачати на закупівлю у малих підприємств та підприємців товарів та послуг власного виробництва», - сказав він. "У такому випадку вже за 2-3 роки матимемо сильне внутрішнє виробництво, внутрішній ринок буде менш залежним від валютних коливань, а населення буде довіряти власній валюті», - наголосив представник УНП.

Новини з областей

Читайте також: