Підтримка місцевого виробника потрібна більше, ніж «байрактари»

Підтримка місцевого виробника потрібна більше, ніж «байрактари»

Що варто знати?

Головне. Україна виграє від угоди з Туреччиною у короткостроковій перспективі, але може економічно програти, якщо не скористається турецьким досвідом підтримки місцевого виробника, ‒ переконаний лідер Української народної партії Юрій Костенко.

Цитата. «Підтримка місцевого виробника потрібна більше ніж “байрактари”. Угода з Туреччиною ‒ у короткій перспективі посилює обороноздатність. Україна отримає технології виробництва безпілотників. Економічно ця угода більше вигідна Туреччині, яка постачатиме нам готову продукцію машинобудування, текстиль, готові продукти харчування. Україна ж переважно експортуватиме сировину. Той, хто продає сировину, завжди заробляє менше, ніж той, хто продає готову продукцію», ‒ зауважує лідер УНП у своєму коментарі, та наводить аргументи ‒ «Турецькі товари більш конкурентні, бо мають підтримку держави у вигляді простішого, ніж в Україні адміністрування бізнесу програм підтримки експорту».

Що робити?

Представник УНП також пояснив, що треба робити, що угода таки стала вигідною для України.

«Україна виграє економічно від угоди, якщо у нас активно підтримають свого місцевого виробника. Що робити? Спростити адміністрування бізнесу. Знизити або на певний період скасувати оподаткування виробництва готової продукції з високим ступенем доданої вартості, щоб вона була конкурентною з імпортом. Купувати для потреб оборони і загалом держави у першу чергу українську продукцію. Це стратегія “Підтримуй, виробляй, купуй українське!”. Так багато років робить та ж Туреччина, з якою ми уклали угоду. Ця країна підтримує свого національного виробника», ‒ аргументує свою позицію Юрій Костенко.

Варто зауважити. З думкою лідера УНП погоджується більшість представників українського бізнес-середовища. За оцінками експертів, у разі повного скасування всіх мит, як це передбачає підписана угода, без кардинальних змін у структурі українського експорту, де сьогодні переважає сировина, наслідком угоди може бути навіть падіння українського ВВП на 1,5 %. Адже Туреччина постачає в Україну переважно продукцію з більшою часткою доданої вартості.

Нагадаємо. УНП була першою політичною силою, котра пропонувала конкретні кроки для збільшення виробництва готової продукції в Україні. Серед запропонованих рішень були пропозиції:

  • Зобов’язати у державних закупівлях спрямовувати кошти у першу чергу на продукцію українського виробництва, зокрема, на збільшення оборонного замовлення.
  • Створити умови, коли великими виробникам вигідно надавати підряди місцевому малому і середньому бізнесу.
  • Звільнити від оподаткування на певний період бізнес, який передбачає створення виробничих потужностей з високим ступенем переробки та наукоємних технологій.

УНП

Читайте також: