Намірами уряду щодо "монетизації музейних цінностей" має зацікавитися Генпрокуратура та парламент - КОСТЕНКО

«УНП  готує звернення  в Генпрокуратуру, а також має  наміри провести консультації з парламентськими  фракціями щодо створення  тимчасової слідчої комісії Верховної Ради для розслідування причин звільнення директорів 5 найвідоміших українських музеїв», - заявив народний депутат України, лідер Української народної партії Юрій КОСТЕНКО. За словами політика, «парламентська комісія за участі Генеральної прокуратури має перевірити інформацію про наміри уряду щодо так званої монетизації музейних цінностей України».

КОСТЕНКО  нагадав, що «звільнення директорів 5-ти найвідоміших українських музеїв українські ЗМІ вже порівнюють з  кадровими чистками 1917 року». Він переконаний, що «знані в Україні та за її межами фахівці музейної справи стали б на заваді будь-яким маніпуляціям з музейними цінностями, які є національним надбанням». Політик вважає «ганьбою для поважної держави той факт, що уряд  призначив керувати найвідомішими музеями України новачків, які взагалі невідомі в фаховому середовищі».

На  думку політика, «Генпрокуратура  має перевірити інформацію щодо намірів  уряду втілити в життя ініціативи приватної канадської кампанії Tamoikins Museum на чолі з Михайлом Тамойкіним щодо впровадження в Україні системи оцінки музейних цінностей та їх інтеграції в державний фінансовий обіг в якості матеріальних активів». За словами політика, «за такого підходу Україна дуже швидко втратить свої музейні скарби». «Такого досвіду немає ні в одній цивілізованій державі світу, - прокоментував ситуацію КОСТЕНКО. – Подібний цинізм демонстрували хіба що комуністичні уряди червоної Росії, які торгували експонатами «Ермітажу». За його словами, «Генпрокуратура має перевірити факти, викладені в ЗМІ, й в разі їх підтвердження міністр культури має піти у відставку, а керівники музеїв поновлені на посадах».

«Після масованого наступу на  українську мову проросійська  влада намагається вкрасти в  українців їх культурне минуле», - вважає КОСТЕНКО. За його словами, «державну політику, в першу чергу, в культурній сфері,  намагаються «зачистити» від носіїв українських національних цінностей». «Відібравши в України мову та історичну пам'ять, манкурти від політики піднімуть руку й на саму державність», - констатував Юрій КОСТЕНКО.

Юрій Костенко

Читайте також: