УНП: Луганська влада вирішила призначити Катерину ІІ засновницею міста

Активістів Луганської обласної організації Української народної партії обурює бажання місцевої влади встановити в Луганську пам`ятник російській імператриці Катерині ІІ. «Незважаючи на те, що луганські історики та краєзнавці неодноразово зверталися до міської влади з вимогою припинити маніпулювати історичними фактами, місцеві депутати продовжують стверджувати, що Катерина є засновницею міста», - скаржаться представники УНП.

Вони наголошують, що факти свідчать про інше: «ще задовго до указу Катерини про будівництво на р. Лугань ливарного заводу, на території сучасного Луганська вже існувало міське поселення Кам'яний Брід зі своїми комплексними спорудами, сторожовою вишкою, церквою тощо». Партійці зазначили, що «таким чином датою заснування Луганська слід вважати не дату підписання Катериною указу про будівництво на р. Лугань ливарного заводу, а дату заснування поселення Кам'яний Брід». «І це логічно», - погоджуються представники УНП. «Виходить, - припускають партійці, - ініціатори увічнення Катерини свідомо перекручують факти».

«Очевидно, що у такий спосіб луганська влада, по-перше, прагне відвернути увагу від  важливіших проблем, по-друге, вкотре поглумитися  над історичною пам'яттю українського народу і по-третє, догодити старшому брату», - вважає голова Луганської УНП Валентин ТКАЛИЧ і додає, що «від луганських депутатів нічого, крім ненависті до всього українського та раболєпія перед усім російським, -  очікувати й не можна». «Дивно, - констатують представники обласної організації, - що саме зараз, коли країна знаходиться у вкрай скрутному становищі, коли закриваються підприємства, зростає безробіття, влада планує встановлення, і за словами А.КЛІНЧАЄВА,  наразі триває збір коштів на його виготовлення, пам`ятника розбрату. Це, щонайменше, блюзнірство. Увічнюючи одну особу – руйнуємо цілу націю, принижуємо себе, зневажаємо. Може, вже досить раболіпствувати й опускатися до рівня вдячних холопів?».

В УНП також наголошують: «Пам'ятник Катерині - це пам'ять про німкеню, яка опинилася на Російському престолі внаслідок повалення, а потім вбивства власного чоловіка; яка урізала права Української автономії і видала цілий ряд законів, що викорінювали «малоросійське наріччя», яка зруйнували Січ та погубила козаків, котрі, до речі, і є засновниками міста», - розказали активісти УНП. Довідково. Депутат Луганської обласної ради, голова  всеукраїнської громадської організації  «Молода гвардія» Арсен КЛІНЧАЄВ, перебуваючи у Росії, запевнив, що вже розроблений пам`ятник Катерині ІІ як засновниці Луганська та облрада виділила землю в центрі міста.

 

 

УНП, Луганська область

Читайте також: