Лише монетарними заходами НБУ "доларизацію" не здолати - експерт

«Монетарні заходи щодо зменшення доларизації економіки дадуть тимчасовий ефект і можуть навіть спровокувати негативні наслідки», - вважає експерт з економічних питань, банкір в минулому, член центрального проводу Української народної партії Борис КУШНІРУК. Так він прокоментував постанову НБУ, згідно якої підвищуються нормативи обов'язкового резервування за короткостроковими депозитами юридичних і фізичних осіб в іноземній валюті з 6% до 7,5% від суми вкладу.

На представника УНП, «реально повернути довіру до національної валюти можуть лише зрозумілі і прості правила для бізнесу, а саме: запровадження кількох принципів, які стимулюватимуть відкриття нових підприємств, виробництво більшості товарів широкого вжитку саме в Україні і обмеження можливостей держави втручатися у економіку».

«Монетарні заходи можуть бути дієвими лише у поєднанні з позитивними очікуваннями населення і бізнесу від макроекономічних змін. Інакше, попри незначне зменшення купівлі валюти, українці і надалі розглядатимуть долар та євро, як більш стабільну можливість зберегти свої заощадження», - стверджує КУШНІРУК.

А для укріплення довіри до національної валюти представник УНП радить «в рамках підготовки до Євро-2012 закуповувати товари, роботи і послуги в Україні, а також запровадити постійні правила пільгового оподаткування малого бізнесу і не міняти їх щонайменше 5 років». «Після цього різними інструкціями можна було б лише легенько стимулювати переорієнтацію людей з іноземних валют на українську», – підсумував КУШНІРУК.

Новини з областей

Читайте також: