КУШНІРУК: «Ціна на пальне залежить від політичного лоббі»

«В Україні головною складовою вартості пального можна вважати монополізм та політичне лоббі», - вважає експерт з економічних питань, член Центрального Проводу Української народної партії Борис КУШНІРУК. Тож, він не виключає, що чергове підвищення вартості пального напередодні посівної таки відбудеться.

«Там, де держава може активно втручатися в економіку, де відсутні чіткі правила, обов’язково виникають монополії», - зазначив економіст. Він навів приклад компанії «Лівела», яка довгий час завозила в Україну нафтопродукти без сплати мита: «Очевидно, що така та подібні їй фірми з часом захоплюють дедалі більші сегменти ринку, а потім можуть диктувати свої умови, не звертаючи особливої уваги на ринкові закони».

Для подолання монополізму представник УНП порадив «гарантувати однакові для всіх умови роботи на ринку». «Виняток можна зробити хіба для виробників біопалива: це б додало конкуренції, зменшило б можливості великих виробників контролювати ринок, а отже й зробило ціну на пальне залежною від попиту-пропозиції, а не від «окремої думки» високопосадовця», - вважає КУШНІРУК.

Новини з областей

Читайте також: