КОСТЕНКО закликав ЯНУКОВИЧА підписати закон про біогаз

«Підписати закон, яким запроваджується «зелений тариф» на електроенергію, що виробляється з біогазу», закликав Президента ЯНУКОВИЧА народний депутат України, лідер Української народної партії Юрій КОСТЕНКО. За його словами, «президентське вето загальмує розвиток альтернативної енергетики, яка дозволяє забезпечити 20%  потреб України в енергоресурсах». Так політик прокоментував президентське вето на закон «Про внесення змін до статті 17-1 закону «Про електроенергетику» щодо вдосконалення системи тарифоутворення на електроенергію, яка виробляється з біогазу».

На думку політика, «президентське вето з`явилося за сприяння проросійського лобі». За словами КОСТЕНКА, «закон створює мінімальні умови для розвитку цілої сфери енергетичної діяльності -- масового будівництва біогазових комплексів, міні-ТЕЦ на сміттєзвалищах та очисних спорудах, масштабного виробництва електроенергії та біогазу з рослинних та тваринних відходів». «Нині така діяльність є збитковою, оскільки собівартість кіловат-години на станції, що спалює біогаз, перевищує доходи за тарифами, які встановлює НКРЕ», -- констатував політик.

За поясненням КОСТЕНКА, «закон зберігає діючі тарифи на електроенергію, щоб не потерпав споживач, та перекладає частину витрат на держбюджет, бо «альтернативна» електроенергія поки коштує дорожче, ніж  вироблена на АЕС та ТЕЦ». «Саме таким шляхом йшли країни ЄС, які домоглися виробництва майже 20% електроенергії за рахунок альтернативних джерел», -- зауважив політик. За його словами, «нині в більшості країн ЄС альтернативна енергетика себе окупає, хоч і приносить нижчі прибутки, порівняно з традиційними видами енергетики». Він навів приклад Німеччини, «де до 2022 року частка альтернативної енергії складе 35% у сукупному енергетичному балансі, повністю замінивши втрати в зв’язку з закриттям АЕС».

На думку КОСТЕНКА, «будь-які види альтернативного енергозабезпечення для України є набагато дешевшими, ніж закупівля найдорожчого енергоносія, -- російського газу по 450 доларів за 1 тис кубометрів». В той же час, «при купівлі російського газу в колосальних обсягах мільярдні кошти тікають у кишені олігархів», -- нагадав лідер УНП.

На думку КОСТЕНКА, «Україна не займається на належному рівні видобутком власних енергоресурсів, а також не розвиває альтернативні джерела – геотермальну, сонячну енергію, спалення сміття та міських відходів для обігріву будинків, біогаз тощо».

Юрій Костенко

Читайте також: