КОСТЕНКО вважає, що НБУ грає на послаблення гривні

«Припинити грати на посилення рубля та послаблення української гривні» закликав уряд народний депутат України, лідер Української народної партії Юрій КОСТЕНКО. За його словами, «Україна не має ніяких вигод при здійсненні розрахунків за газ в рублях». Так політик прокоментував відповідну домовленість НБУ з Мінфіном, Центральним банком РФ  та «Газпромом».

На його думку, «Україна не має такої кількості рублів на власному міжбанківському ринку, щоб гасити близько 1 млрд доларів щомісячного боргу «Нафтогазу» перед «Газпромом». «По-перше, частка операцій в рублях на українському валютному ринку не перевищує 7-10%, а по-друге, ми більше купуємо, ніж продаємо Росії, -- дефіцит торгівлі товарами з РФ лише за 8 місяців 2011 року склав 6,1 млрд доларів», -- прокоментував ситуацію КОСТЕНКО.

Тобто, як вважає політик, «Нафтогаз України» змушений буде позичати рублі у російських банків під корпоративні облігації, а НБУ, окрім долара та євро, – накопичувати резерви в нестабільних російських рублях». Політик нагадав, що «через кабальні газові контракти 2009 року цьогорічний дефіцит «Нафтогазу України» складає більше 1% ВВП, й посилення залежності від російських банків загрожуватиме втратою ГТС України».

«Як за умов торгівельних розрахунків з половиною світу за євро та долари, а з Росією – за  рублі, буде визначатися місце національної валюти?», -- запитав він. За його словами, «тоді треба ставити питання, чи доцільно зберігати українську національну валюту?». «Це вже питання економічної та політичної залежності та колосальні економічні втрати для України», - наголосив він.

«Україна лише втратить, -- переконаний політик. – Росія ж, завдяки переходу «газових» розрахунків на рублі, посилить свій економічний та політичний вплив та енергетичний тиск на Україну». В той же час,  за його словами, «Кремль за рахунок України зміцнить «дерев`яний»  рубль,  який не має не те що світового значення, а й навіть регіонального».

Юрій Костенко

Читайте також: