КОСТЕНКО закликав парламент навіть не розглядати сепаратистський законопроект «Про засади державної мовної політики»

«Парламент  не повинен навіть ставити на розгляд  антиконституційний законопроект «Про засади державної мовної політики», - заявив народний депутат України, лідер Української народної партії Юрій КОСТЕНКО.

За словами політика, сепаратистський документ «закріплює штучний розподіл унітарної України – на російськомовну та україномовну частини». Лідер УНП назвав законопроект «регіоналів» КІВАЛОВА та КОЛЕСНІЧЕНКА «близнюком скандального законопроекту «Про мови в Україні».

Політик вважає «блефом» твердження, що метою законопроекту є створення умов для розвитку мов національних меншин у відповідності до Європейської Хартії регіональних мов». «Законопроект лобіює виключно інтереси російської мови, оскільки встановлює 10%-відсотковий бар`єр для надання статусу регіональної мови», - коментує ситуацію КОСТЕНКО. На думку політика, «це надасть переваги виключно російській мові, носії якої є найбільш численними через століття імперської політики русифікації етнічних українців та інших народів».

КОСТЕНКО  звинуватив КОЛЕСНІЧЕНКА та КІВАЛОВА, які визнають, що «російська мова набуде статусу регіональної в 13 з 24 адміністративно-територіальних одиниць України, -- в намаганні розколоти державу навпіл». «Через надання російській мові як регіональній практично таких же прав, як і державній українській, штучно буде законсервовано ситуацію в зросійщених східних та південних регіонах України», - констатував лідер УНП.

КОСТЕНКО  нагадав про «зауваження Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин та Венеціанської комісії, які  зазначили, що буде-яке послаблення  державної мови не відповідає духові Європейської Хартії регіональних мов, а просування регіональних мов та мов меншин не повинно здійснюватися за рахунок державної мови». Політик нагадав, що Верховний комісар ОБСЄ загострив увагу на «втраті історичної рідної мови, мовній русифікації багатьох неросіян, домінуванні російської мови у ряді регіонів України через пригнічення неросійських мов органами радянської влади». «Українська мова має непорушний статус єдиної державної у відповідності з Конституцією», - наголосив політик.

Юрій Костенко

Читайте також: