КОСТЕНКО вважає, що вимоги Валентини МАТВІЄНКО – це шантаж Кремля

«Шантажем Кремля» назвав народний депутат України, лідер Української народної партії Юрій КОСТЕНКО пропозиції, передані вчора спікером Ради Федерації Федеральних зборів РФ Валентиною МАТВІЄНКО Президенту ЯНУКОВИЧУ. За його словами, «Росія натякає, що Україна повинна заплатила за перегляд кабальних газових угод 2009 року державним суверенітетом та відмовою від підписання угод про асоціацію з ЄС».

На думку  КОСТЕНКА, «запрошення, передане МАТВІЄНКО ЯНУКОВИЧУ, замість саміту з ЄС, відвідати саміт ЄврАзЕС 19 грудня, -- прозорий натяк на вимоги Кремля». Політик назвав порядок денний ради «євразійського» саміту «фактичним ультиматумом Москви». За його словами, «розклад передбачає заходи з подальшого формування   Митного союзу, включення України у відповідний план дій по формуванню Єдиного економічного простору, питання про надання суверенних повноважень наднаціональним органам, про спільну охорону кордонів тощо». Політик вважає «відвертим втручанням у внутрішні справи України вимогу конструктивно вирішити питання про статус російської мови», про яке заявила вчора МАТВІЄНКО.

«ЯНУКОВИЧ та його оточення, нарешті, мають зрозуміти, що Москву не нагодуєш ні економічними, ні політичними поступками, бо росіяни сприймають їх як слабкість української влади», -- констатував лідер УНП.  На його думку, «єдиною відповіддю на  тиск Москви має стати остаточний геополітичний вибір України на користь ЄС на грудневому саміті в Києві»

Юрій Костенко

Читайте також: