КОСТЕНКО попередив, що 200 доларів російської газової знижки коштуватимуть Україні надто дорого

«Здати ГТС, європейські перспективи та державний суверенітет за 200 доларів газової знижки – це шлях в безодню», - заявив народний депутат України, член парламентського Комітету з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки, лідер Української народної партії Юрій КОСТЕНКО. За його словами, «Україну в цьому разі очікує білоруський економічний та політичний сценарій розвитку». Так політик прокоментував  інформацію ЗМІ про попередні домовленості щодо зниження ціни на російський газ для України до 220-230 доларів за 1 тис кубометрів, а також можливість кредитування в рублях газових поставок.

Політик констатував, що «Росія назвала бажану вартість перегляду кабальної ціни на газ, передбачену угодами 2009 року, - це встановлення російського контролю над українською ГТС в межах тристороннього консорціуму, зміна геополітичного вектору та інтеграція в російські міждержавні структури». «Практика тимчасових газових знижок, а також кредитування в рублях російських газових поставок призведе до нарощування боргу перед Росією, погіршення фінансового стану «Нафтогазу України», втраті  політичних та економічних важелів тиску на Росію та сповзання в російські міждержавні структури», - переконаний КОСТЕНКО.

Він нагадав, що «100 доларів газової знижки в обмін на фактично довічне базування ЧФ РФ в Криму не дали Україні нічого, оскільки нині ціна на газ підвищилася до 414 дол за 1 тис кубометрів». «На тлі невизначеності щодо візиту ЯНУКОВИЧА у Вроцлав, зриву переговорів з МВФ, а також загального погіршення  ситуації на зовнішніх експортних ринках, Україна ризикує перетворитися на заручницю Росії», - наголосив КОСТЕНКО.

Юрій Костенко

Читайте також: