КОСТЕНКО: Блокування євроінтеграції України лише посилює російські геополітичні плани

«Блокування європейської інтеграції України вигідне лише Росії, – заявив народний депутат України, лідер Української народної партії Юрій КОСТЕНКО. За його словами, «в країнах ЄС не розуміють, що Росія, яка має потужне лобі в українських органах влади, ніколи не випустить з своїх обіймів Україну, якщо Європа буде лише стороннім спостерігачем».

Так політик прокоментував перенесення Європарламентом на 16 листопада обговорення Угоди про асоціацію України з ЄС в Страсбурзі. Раніше планувалося, що весь процес переговорів про асоціацію з ЄС завершиться у жовтні.

«Європа вимагає від України більше демократії, забуваючи про нашого сусіда з імперськими амбіціями, що має потужний вплив по всій українській владній вертикалі, – прокоментував ситуацію політик. – Росія не гребує жодними тисками на Україну, – починаючи від «газових», і закінчуючи постійними провокаціями своєї «п’ятої колони» в українській владі». На його думку, «ЄС має надати Україні шанс та максимальну підтримку, бо за інших умов «свято демократії» в Україні не настане ніколи».

На його думку, «угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі з ЄС – це своєрідна точка неповернення у тоталітарне минуле, стимул до трансформації радянського тоталітарного законодавства в бік європейських стандартів». За словами лідера УНП, «більш широка інтеграція з ЄС дозволила б розпочати широке застосовування європейських правових механізмів боротьби з корупцією та побудови громадянського демократичного суспільства в Україні».

КОСТЕНКО вважає, що «блокування роботи із завершення угод насправді є боротьбою проти української державності і європейської демократії в Україні, що співпадає з російськими інтересами». На його думку, «відтермінування укладення угод з ЄС руйнує суспільний консенсус щодо європейського курсу, призводить до активізації деструктивних сил, сприяє міжнародній ізоляції України».

На думку політика, «жодна політична партія, жоден політик не мають морального права блокувати процес європейської інтеграції України, оскільки угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі з ЄС випливають з вибору переважної більшості громадян України, а також є плодом зусиль не тільки теперішньої влади, але й всіх попередніх урядів і президентів».

Юрій Костенко

Читайте також: