Книга лідера УНП Юрія Костенка «Ukraine’s Nuclear Disarmament: A History» – серед переможців відзнаки «2021 Translated Book Award» літературного фонду Peterson Literary Fund

Книга лідера УНП Юрія Костенка «Ukraine’s Nuclear Disarmament: A History» – серед переможців відзнаки «2021 Translated Book Award» літературного фонду Peterson Literary Fund

10 грудня 2021 року у Канаді у місті Торонто відбулася урочиста церемонія оголошення Літературним фондом імені Стенлі Пітерсона (Peterson Literary Fund) лауреатів нагороди «2021 Translated Book Award». Це – канадський Фонд, створений канадським меценатом українського походження Стенлі Пітерсоном, для надання міжнародних літературних премій та грантів. Створений Фонд під егідою BCU Foundation - Фундація Майбутність.

Книга лідера УНП Юрія Костенка “Ukraine’s Nuclear Disarmament: A History («Історія ядерного роззброєння України»)” отримала нагороду як краща перекладена книга. Пояснюючи рішення про нагородження книги Юрія Костенка у Фонді імені Стенлі Пітерсона пояснили, що це – «визнання історичної документальної цінності та актуальності сьогодення, яка дає уявлення про пострадянський процес роззброєння України, розвінчання міфів, які просуває Росія, та викриття критичних стратегічних помилок, допущених Заходом».

«Ukraine’s Nuclear Disarmament: A History» видав Український науковий інститут Гарвардського університету у 2020 році. Перекладачі – Світлана Красинська, Лідія Воланська, Олена Дженнінгс.

У Фонді імені Стенлі Пітерсона наголошують, що книга Юрія Костенка «заснована на оригінальних і досі недоступних документах, книга пропонує інсайдерський погляд на вітчизняних та іноземних діячів, які відігравали ключову роль у процесі роззброєння України».

Фонд імені Стенлі Пітерсона призначений для відзначення книжок, які є важливими для світової української спільноти. Відтак нагороди та премії від Фонду покликані підтримати визначні літературні твори, які здатні привабити широку читацьку аудиторію та варті уваги.

Відповідно до побажань засновника, Літературний фонд імені Стенлі Пітерсона очолює канадська політологиня Леся Шимко, яка також є головою журі Фонду.

Юрій Костенко, Історія ядерного роззброєння України

Читайте також: