Китайські інвестиції загрожують Херсонщині навалою мігрантської робочої сили

Представники політичних партій Херсонщини вбачають небезпеку у намірах Китаю інвестувати у сільське господарство області. Про це йдеться у відповідній заяві представників обласних організацій Української народної партії, РУХу, ПРП, та інших патріотичних організацій краю. Такі побоювання вселяє досвід співпраці інших пострадянських країн із китайською стороною.

«Експерти оцінюють наслідки китайських інвестицій як загрозу економічній безпеці країн, які погоджувалися на подібні угоди», – розказав голова обласної УНП Тарас Дідух.

Він розповів, що «надаючи якомусь урядові інвестиції, Китай ставить певні умови: як матеріали, так і робітників вони привозитимуть з КНР, а це може посилити безробіття серед українського селянства».

«Окрім того, Китай застосовує власні технологічні нормативи, використовує у сільгоспзонах ГМО та шкідливі для людей пестициди. В результаті такої діяльності, земля виснажується і стає непридатною для подальшого використання на багато років. При цьому самі інвестори залишаться непідвладними для законів країни», – сказав Дідух.

На думку представників патріотичних партій Херсонщини, така співпраця дає сумнівні вигоди українській стороні. Вони вимагають від українського уряду не допустити залучення китайських інвестицій на подібних умовах а, натомість, розробити Програму протекції і сприяння національному сільгосптоваровиробнику.

 Довідково. 6 жовтня 2011 року в Херсонській облдержадміністрації відбулась зустріч українських посадовців із гендиректором китайської компанії MUYANG GROUP CO LTD Девідом Дай, котрий висловив наміри розпочати співпрацю з Україною саме із Херсонської області.

У грудні 2012 року в Гонконгу (Китай) підписано меморандум про створення китайсько-українського інвестиційного фонду. Китайці планують залучити 6 млрд. дол. на розвиток сільського господарства України. З них 600 млн – у 2013 році.

Головний профіль діяльності компанії MUYANG GROUP CO LTD – будівництво «під ключ» об’єктів сільськогосподарського спрямування, таких як ферми, птахофабрики та елеватори, а також виробництво агропромислового обладнання.

Херсонська область, Новини з областей

Читайте також: