Керівництво ХАЕС самовільно, без дозволу громади та Верховної Ради, будує нові ядерні блоки

Не дочекавшись відповідного рішення Верховної ради України, а отже всупереч законодавству, керівництво Хмельницької АЕС оголосило конкурс на виконання «Проектно-вишукувальних робіт та розробку розгорнутого технічного проекту на спорудження нових двох ядерних енергоблоків № 3, 4», - про це офіційно повідомляється на сайті державних закупівель.

На думку голови Рівненської обласної організації Української народної партії, члена Правління УНП Світлани НІКОЛІНОЇ, такі дії генерального директора ХАЕС Миколи ПАНАЩЕНКА є незаконними.

«Добудова ХАЕС можлива лише у разі ухвалення відповідного закону Верховною Радою. При чому в основі такого рішення має бути згода відповідних місцевих рад та позитивні результати громадських слухань, проте ані мешканці Хмельницького, ані інших населених пунктів, що входять до 30-ти кілометрової зони спостереження не давали такої згоди і закону про будівництво Верховна Рада не ухвалювали», - розповідає НІКОЛІНА.

За її словами, виробництво електроенергії в Україні є надлишковим, тож ми навіть маємо можливість продавати її за кордон. «Розвиток подій спрогнозувати неважко. Згідно з угодою, про яку українців навіть не поставлять до відома, росіяни нам добудують енергоблоки. Після цього енергосистеми стануть спільною власністю двох держав, а Росія до того ж претендуватиме на частку від продажу електроенергії за кордон», – вважає голова Рівненської УНП.

«Відтак, росіяни безпечно для себе отримають чистий прибуток, експлуатуючи чужі атомні енергосистеми, що розташовані поза територією Росії. А що буде мати від цього Україна, окрім реальної загрози повторення аварії на кшталт Чорнобильської, сказати складно», – цитує Ніколіну прес-служба Рівненської УНП.

Довідково. 13 квітня Рівненська УНП розпочала збір підписів проти добудови Хмельницької АЕС, пізніше до збору долучилися активісти УНП із Закарпатської, Луганської та інших областей. 31 липня 2011 року Рівненська обласна організація УНП розпочала кампанію та ініціювала піший хід районами Рівненщини проти добудови третього і четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС. Верховна рада може прийняти Закон про добудову ХАЕС виключно із погодженням про розташування блоків із органами місцевого самоврядування. Проте під час громадських слухань жителі населених пунктів, що розташовані в 30-кілометровій зоні навколо ХАЕС, висловилися проти добудови реакторів.

 

Рівненська область

Читайте також: