Газова війна лише на користь Україні - Костенко

«Газова війна вже почалася, питання лише в  інструментах, які  застосує українська влада, щоб мінімізувати її можливі наслідки», -- заявив народний депутат  України, член Комітету Верховної Ради з  питань ПЕК, лідер Української народної партії Юрій КОСТЕНКО. Так політик прокоментував офіційну інформацію, що Україна підготувала документи, щоб переглянути через міжнародний арбітражний суд газові угоди з РФ.

На  думку політика, «офіційне звернення  в міжнародний суд стане кроком до встановлення паритетних стосунків з РФ, заснованих на міжнародному праві, а не на праві «сильного».  КОСТЕНКО вважає, що «Україна нині має безпрограшну ситуацію, оскільки угоди з «Газпромом» намагаються переглянути також і європейські країни – від Польщі до Німеччини».  Причому, за його словами, «окрім іншого, в позовах йдеться про коригування формули ціни, -- а саме, про відмову від «прив’язки» до нафти, щоб здешевити контрактний газ до рівня цін на спотовому ринку».

В той же час, КОСТЕНКО вважає, що «перемогу в «газовій» війні Україні гарантує лише «багатоходова» комбінація, -- окрім, застосування такого інструменту як звернення до міжнародного арбітражного суду, Україна потребує радикального перегляду економічної та енергетичної політики». КОСТЕНКО нагадав про «колосальний резерв, який Україні забезпечить енергозбереження, перехід на вітчизняне вугілля, сланцевий газ, уран тощо».

На  думку політика, «необхідно також  негайно припинити практику надання  дружніх «преференцій» Росії, оскільки з цього немає ніякого зиску, окрім закидів російського президента МЕДВЕДЄВА на адресу України щодо хронічного «іждівєнчєства».  КОСТЕНКО вважає, що «Україна має підвищити в 3-4 рази плату за транзит російського газу в ЄС, запровадити ринкову плату за його зберігання в підземних сховищах, розірвати Харківські угоди та встановити ринкову ціну за базування ЧФ РФ в Криму, покласти край «дружньому» використанню українських транзитних шляхів росіянами тощо». «Загострення «газових» стосунків з Росією лише на користь Україні, оскільки змушує владу до розбудови енергетичного потенціалу, а також економічних реформ», -- переконаний політик.

Юрій Костенко, Війна

Читайте також: