Дзвони Майдану. Інтерв'ю з Олесем Шевченком

Тривають візити до Секретаріату УНП представників різних районних організацій партії, які беруть участь у буремних подіях в столиці України.

Прес-служба УНП вирішила звернутися з питаннями, що задаються найчастіше, до члена Правління УНП, одного з засновників Народного Руху України за перебудову, члена Великої Ради Руху з 1989 року Олеся ШЕВЧЕНКА.

- Пане Олесю, ви очолюєте один з осередків Всеукраїнського об'єднання "Майдан". Наскільки ефективною є діяльність ВО "Майдан"? У чому вона полягає?

Говорімо передусім про Майдан як явище. Це явище виникло у другій половині листопада як протест проти брутального обману, здійсненого вищим керівництвом держави. Цинічного обману як власного народу, так і міжнародної спільноти.

Після побиття озвірілими фашистами, за командою з Банкової, мирних студентів, дітей, жінок, журналістів, протест проти зриву Асоціації з Європейським Союзом переріс у загальнонаціональне повстання. А 22 грудня, коли минув місяць з часу виникнення Євромайдану, на черговому Всенародному віче було оголошено про створення Всеукраїнського об’єднання Майдан (початковою була назва Народне об’єднання Майдан) і сотні тисяч здійнятих угору рук ухвалили це рішення.

Ми з друзями після виконання Національного Гімну вирушили пішки до Контрактової площі – там було легше втрапити в метро. Проминувши Михайлівську площу, спускалися Андріївським узвозом. Аж тут – знамените вікно ліворуч над бруківкою, це майстерня народного художника України Миколи Стратілата. У цьому приміщенні, рівно через дві години після проголошення створення ВО Майдан, ми, дванадцятеро активістів народного повстання, провели установчі збори першого первинного осередку ВО «Майдан», дали йому символічну назву – «Андріївський узвіз». На голову осередку запропонували мене, і я погодився.

Наступного дня ми з майданівцями слухали виступи відомих людей. Коли на сцені говорив Микола Томенко, хтось гукнув до нього: – Поясніть, як можна вступати до ВО «Майдан»! Томенко відповів, що найближчим часом ця процедура буде погоджена й оголошена. Не міг я не відреагувати на цю ситуацію. Попросивши слова, я пояснив присутнім на площі, що зовсім не потрібно чекати, поки хтось все вирішить. Треба кожнеому брати ініціативу на себе – і розповів про створення першого первинного осередку «Андріївський узвіз». Адже головна відмінність Майдану від попередніх двох революцій – це самоорганізація, ініціатива знизу, а не згори. Бо це повстання – не за вождя, не за результати виборів, це повстання – за себе, за своїх дітей, за людську гідність, за право жити вільними у незалежній европейській демократичній державі.

У чому ефективність Майдану? Майдан уже отримав блискучу моральну перемогу над владою. Янукович і його команда не контролюють столицю держави. Це перше. Весь цивілізований світ на боці українських повстанців. Це друге. І по-третє – Майдан став живим прикладом пророчих заповітних слів Тараса Шевченка: «Борітеся – поборете,.вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!».

- Яка участь Української Народної Партії у ВО "Майдан"?

Українська Народна Партія від самого початку протестів на Майдані заявила про підтримку народного повстання. Ми закликаємо рядових наших членів, керівників місцевих організацій брати ініціативу і вступити в осередки ВО "Майдану" по всій Україні, очолювати їх, як я наприклад. Наша партія гостинно відчинили двері Секретаріату для обігріву та відпочинку майданівців, забезпечено їх надувними матрацами, постачаємо на Майдан продукти. Адже це наша спільна справа.

- На Вашу думку, які подальші кроки мають бути здійснені членами ВО "Майдан"?

План дій на січень вивішено крупним планом поруч зі сценою. В інтернеті вже розміщено Маніфест революції – Програму негайних перетворень країни після повалення режиму Януковича. Головне сьогодні – витримка. Влада розраховує виключно на провокації, вона підла і підступна. На Банковій знають, що чекає на них, на їхні рахунки і майно за кордоном, якщо вони ще хоч раз застосують силу проти мирного протесту.

- Зважаючи на усі останні події, якою подальшою буде доля Майдану?

Тільки перемога! Для повстанців дороги назад немає, рубіж повернення в учора перейдено безповоротно. Сьогодні твориться історія майбутньої Европи, а не лише України. Ми всі повинні пам’ятати, що на наш Майдан покладена велика, глобальна, історична місія. Цього не здатні зрозуміти в кабінетах команди Януковича. Єдиний шанс для нього – проситися сісти за стіл переговорів з урядом Майдану. Сьогодні Майдан – це держава в державі, і тільки йому належить майбутнє. Нехай не все можна розказувати в цю ж годину – кожна держава має свою РНБО – але коли б владна шпана могла собі уявити, перед якими змінами сьогодні стоїть українська і міжнародна спільнота, то їй відібрало б мову.

Прес-служба Української Народної Партії

Життя партії

Читайте також: