За мовний закон МАРТИНЮКУ світить кримінальна справа - ДЖОДЖИК

Українська народна партія вимагає порушити проти заступника голови Верховної Ради України Адама Мартинюка кримінальну справу за фактом фальсифікації голосування. Воно може призвести до підриву конституційних основ української державності, вважає народний депутат України, заступник голови Української народної партії Ярослав ДЖОДЖИК.

 

“Організоване Мартинюком голосування є шахрайством, яке підриває основи правової держави. Такими фальсифікаціями можна прийняти будь-який  абсурдний закон аж до відмови від суверенітету”, - зауважив ДЖОДЖИК. За його словами, “Мартинюк вчинив грубе, брутальне порушення законів України, моральних норм і регламенту Верховної Ради, що може спровокувати громадянські конфлікти”.

Він наголосив, що “парламентська більшість і особливо комуністи намагаються приховати факт фальсифікації”. “Закон про засади мовної політики не прийнято. 3 липня Адам Мартинюк двічі ставив на голосування питання про позачергове включення у порядок денний мовного закону. Перший раз голосування провалилося, набравши 219 голосів. За другим разом було прийнято рішення про повернення до розгляду про включення в порядок денний мовного закону. Третє голосування було за включення закону у порядок денний, а не за сам закон, як це представив Мартинюк”, - розказав ДЖОДЖИК.

Заступник голови УНП констатував, що голосування за включення закону у порядок денний Мартинюк назвав голосуванням за сам закон. “Ця особа перевищила службові повноваження та ввела в оману депутатський корпус і народ України. За такі дії передбачена кримінальна відповідальність. Тому ми вимагаємо позбавити Мартинюка депутатської недоторканості та порушити за фактом фальшування голосування кримінальну справу”, - розказав ДЖОДЖИК.

“Якщо не буде жодних дій щодо Мартинюка, то Верховна Рада втрачає юридичну і формальну легітимність в очах народу України. Наше завдання не допустити цього поки можна ще щось зробити”, - підсумував нардеп від УНП.

УНП

Читайте також: